Koniec z tanim drukowaniem? HP blokuje zamienniki!

Nie tak dawno jak kilka dni temu pisaliśmy o przejęciu przez HP od Samsunga rynku drukarek. Teraz dowiadujemy się o tym, że drukarki HP nie będą obsługiwały zamienników do drukowania. 

Rynek drukarek to ciężki biznes – nie jest niczym dziwnym fakt, że niektóre tusze kosztują drożej niż nowa drukarka w sklepie. Na tym właśnie producenci zarabiają – sprzedają tani sprzęt, który potem ma się zwracać w postaci zakupionych przez klientów niezbędnych do drukowania tuszy. To właśnie przez takie zachowanie na rynku pojawiło się mnóstwo lepszych lub gorszych zamienników, które potrafią być nawet kilkukrotnie tańsze od oryginalnych.
Pierwszym krokiem do skrócenia tego procederu jest tak wyraźna reakcja ze strony HP. Użytkownicy korzystający z zamienników z dnia na dzień otrzymali komunikat o nieoryginalnym tuszu, co wiąże się z uszkodzeniem zasobnika i koniecznością jego wymiany…

HP prawdopodobnie taką funkcję wprowadził wraz z aktualizacją oprogramowania drukarek, która wyszła kilka miesięcy temu. Wszystko wskazuje na to, że przejęcie drukarek od Samsunga oraz zaskakujące wprowadzenie zakazu używania nieoryginalnych tuszy w sprzętach HP było idealnie zaplanowaną strategią mającą na celu zwiększenia przychodów kosztem klientów.

Artykuł: HP przejmuje drukarki od Samsunga

 

Przypominamy również, że wszystkie drukarki z logo Samsunga będą produkowane przez HP – będzie to ten sam sprzęt zatem i polityka względem zamienników zapewne będzie ta sama.

 

Marcin Bąk b   

Marcin
HardLab.pl
marcin(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.