Play wprowadza Wi-Fi Calling – ale taki prawdziwy

Ostatnio operatorzy prześcigają się w nowinkach. Niedawno Orange ogłosił możliwość wykorzystania VoLTE, a teraz Play poinformował o uruchomieniu usługi Wi-Fi Calling. Wcześniej o Wi-Fi calling było przez chwilę głośno dzięki operatorowi Plus, który zaproponował taką usługę, ale przy wykorzystaniu zewnętrznej aplikacji. Jak szybko temat się pojawił, tak szybko się wyciszył. Swoją drogą to całkowicie się temu nie dziwie. 

Wracają do Playa – tutaj sprawa wygląda inaczej ponieważ żadnych dodatkowych aplikacji instalować nie musimy. Aby usługę aktywować wystarczy wysłać SMS o treści START pod numer 282. 

Czym jest Wi-Fi Calling?

Jest to usługa umożliwiająca wykonywanie połączeń w momencie kiedy zasięg w danej lokalizacji jest bardzo słaby. Sam na co dzień spotykam się z taką sytuacją w miejscowości w której mieszkam. Na zewnątrz zasięg jest ok, ale w domu są miejsca, gdzie połączenie jest zrywane. Jest natomiast pełne pokrycie siecią Wi-Fi i w tym momencie mógłbym skorzystać z tej usługi, aby swobodnie rozmawiać.

To co jest istotne to, że samo korzystanie z usługi nie wymusza instalacji dodatkowych aplikacji. Korzysta się z telefonu w normalny sposób po prostej aktywacji usługi.

Ograniczeniem jest jak na razie liczba urządzeń na, których Wi-Fi Calling działa. Poniżej na grafice widoczne są wybrane modele – wszystkie z Androidem.

wifi calling play 1

Z tego co dowiedzieliśmy się również z konferencji usługa będzie działać tylko u klientów, którzy zakupili smartfona w sieci Play.

Pozostaje do doprecyzowania jeszcze kwestia dzwonienia np. zza granicy w hotelu, który oferuje dostęp do Wifi. Jeżeli w taki sposób uda się wykonać połączenie to roaming przestaje być problemem.

Aktualne informacje znajdziecie na stronie PLAY: https://blogplay.pl/2016/10/wprowadzamy-prawdziwy-wi-fi-calling/#

 

Marcin
HardLab.pl 
marcin(at)hardlab.pl

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.