Auxillite rozwiązaniem problemu wielu użytkowników iPhone 7?

Nie można ukryć, że ruch poczyniony przez Apple, czyli pozbycie się gniazda jack 3,5 mm w dziesiątej generacji smartfonów był dość kontrowersyjny. Wywołał on niemałe zamieszanie, zwłaszcza wśród potencjalnych nabywców oraz podzielił ich na zwolenników i skrajnych przeciwników nowego rozwiązania. W tym artykule skupię się na tej drugiej grupie. 

Mogłoby się wydawać, że ci, którzy chcą kupić nowego flagowca firmy oraz chcieliby pozostać przy swoich dotychczasowych słuchawkach skazani będą na odpowiednią przejściówkę producenta. Takie rozwiązanie oczywiście istnieje, co więcej jest dostępne na oficjalnej stronie.


Wygląda ona następująco:

auxtile 2
Koszt takiego urządzenia to 49zł, biorąc pod uwagę z jaką firmą mamy do czynienia nie jest to wygórowana cena, natomiast pytanie jakie nasuwa się samo to czemu nie ma jej w zestawie z telefonem?

Jednak w mojej opinii rozwiązanie to jest tylko półśrodkiem, no bo co jeśli będziemy chcieli posłuchać muzyki lub porozmawiać przez zestaw słuchawkowy i jednocześnie podłączyć telefon do ładowarki? Na ten moment panowie spod logo nagryzionego jabłka stawiają nas pod ścianą, ponieważ Apple nie przewidziało takiego rozwiązania.

Na całe szczęście dobrym wyjściem z całej sytuacji może okazać się produkt o nazwie Auxillite. Urządzenie powstało dzięki jednemu z najbardziej popularnych serwisów startupowych na świecie kickstarter. Zostało ono bardzo ciepło przyjęte przez społeczność – na dzień 26.10 zdobyte 81,000+$ z wymaganych 60,000$ i prezentuje się następująco:

auxtile 3
Premiera przewidziana jest na grudzień bieżącego roku, więc niedługo każdy chętny będzie mógł wejść w posiadanie tego złącza. Cena pre-orderu na ten moment wynosi 9$, czyli około 35zł, natomiast przewidywana cena, gdy produkt wejdzie na rynek to 26$ (około 102zł).

O czym jeszcze warto wspomnieć? W ofercie znajdują się dwa modele Auxillite oraz Auxillite S, która jest wzbogacona dodatkowo o rozkładaną podstawkę służącą do stawiania iPhone’a w pionie i poziomie oraz jako organizer dla kabla audio, ale co do tej funkcjonalności nie jestem do końca przekonany. Do wyboru są cztery wersje kolorystyczne: srebrna, czarna, różowa oraz złota. Dodatkowe atuty to redukcja szumów, wodoodporność oraz szybkie ładowanie.

Auxillite 4
Mimo, że mogłoby się wydawać, że jest to produkt skierowany wyłącznie dla konsumentów najnowszych urządzeń kalifornijskiego giganta to dostępna jest również wersja dla użytkowników Androida, czyli z portem micro USB. Po co? Prawdopodobnie dla podstawki w modelu S, czy jak deklaruje producent 24-bitowa jakość audio zadowoli każdego audiofila.

Link do projektu na Kickstarter: https://www.kickstarter.com/projects/1478028788/auxillite-lightest-2-in-1-dac-converter-for-your-i 

 

Jakub
HardLab.pl

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.