LG 34UC79G - monitor idealny dla graczy?

Kilka dni temu (w połowie listopada 2016 roku) LG wprowadziło do polskich sklepów kolejną nowość - monitor oznaczony symbolem 34UC79G. Był on już od początku października 2016 roku dostępny na rynku m.in. Stanów Zjednoczonych. Sprzęt dedykowany jest przede wszystkim dla graczy, którzy oczekują wysokiej częstotliwości odświeżania, a także ekranu ultra panoramicznego o proporcjach 21:9.

Monitor charakteryzuje się 34-calowym ekranem IPS oraz rozdzielczością 2560 x 1080 pikseli. IPS sprawia, że kąty widzenia wynoszą aż 178 stopni zarówno w pionie, jak i poziomie. Wysoka częstotliwość odświeżania dzięki zastosowaniu panelu AH-IPS wynosi aż 144 Hz, czas reakcji matrycy to natomiast 14 ms (5 ms GTG) - zapewnia go wykorzystana technologia 1 ms Motion Blur Reduction. Charakterystyczne jest tu również płynne przejście pomiędzy obrazami, co niewątpliwie bardzo pozytywnie wpływa na komfort gracza. Według zapewnień producenta jasność sprzętu wynosi 250 cd/m², natomiast współczynnik kontrastu 1000:1.

LG 34UC79G A

Monitor 34UC79G może wyświetlić aż 16,7 mln kolorów oraz gwarantuje 72 % pokrycie przestrzeni barw NTSC. Lekkie zakrzywienie ekranu daje promień krzywizny na poziomie 3800 mm - niewątpliwie ma to zwiększyć komfort użytkowania sprzętu. Powłoka ekranu jest matowa. Należy również nadmienić, iż urządzenie to jest kompatybilne z techniką ADM FreeSync, działającą w zakresie od 50 Hz do 144 Hz. Producent wyposażył monitor w trzy typy złącz wideo: jedno DisplayPort 1.2. oraz dwa HDMI 2.0. Ponadto 34UC79G ma również dwa porty USB 3.0 (jedno charakteryzujące się opcją szybkiego ładowania Qucik Charge) oraz gniazda słuchawkowe (wejście i wyjście).

Dodatkowym udogodnieniem jest haczyk, który idealnie nadaje się do podtrzymywania kabla myszy - dzięki temu zakres ruchów użytkownika jest pełniejszy, niczym nie ograniczony. Cecha ta na pewno jest bardzo ważna dla fanów gier. Ponadto istnieje możliwość dostosowania kąta nachylenia oraz wysokości monitora. Waga sprzętu to ok. 8,6 kg. Przeciętny pobór mocy w trakcie pracy urządzenia pod obciążeniem został określony na poziomie 50 W.

LG 34UC79G B

LG 34UC79G oferuje dodatkowe funkcje, które mają zapewnić potencjalnemu graczowi lepszą rozrywkę i zdobycie przewagi nad przeciwnikiem. Są to przede wszystkim:

• Black Stabilizer (poprawiający widoczność w najciemniejszych punktach),
• Dynamic Action Sync (zmniejszający opóźnienie wejścia do 1 ms),
• FPS Crosshair (dodatkowy celownik zlokalizowany na środku ekranu).

A co z najistotniejszą kwestią, czyli ceną? Na rynku w Stanach Zjednoczonych koszt takiego urządzenia kształtuje się na poziomie ok. 699 dolarów. W Polsce Monitor LG 34UC79G ma być dostępny w cenie ok. 3099 złotych. Dla wielu użytkowników jest to bardzo wysoka cena, niemniej jednak wielu fanów gier prawdopodobnie skusi się na zakup tego monitora.

 

Emilia
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.