iPhone 7 - zestawienie wad i zalet

Apple rozpieszcza nas coraz to nowymi urządzeniami. Jesteśmy zadowoleni z ich wysokiej jakości, a zarazem wysokiej stabilności działania przez cały czas. Wynika to z zastosowania w nich najlepszych podzespołów i materiałów. Największa popularnością cieszą się smartfony Iphone. Właśnie niedawno na rynku pojawiła się jego nowa wersja, czyli Iphone Apple 7.

Wielu właścicieli poprzednich wersji Iphone od razu zdecydowali się na zamówienie najnowszego smartfona, który zachwyca pod względem wyglądu i funkcjonalności. Do dyspozycji jest czarny iPhone, który gromadzi minimalne zadrapania na swojej obudowie. Do wad niektórzy zaliczają jeszcze brak standardowego gniazda słuchawkowego. Rozwiązaniem jest zakup specjalnych słuchawek i akcesoriów dedykowanych przez firmę Apple. To odważne posunięcie miało zachęcić klientów, aby byli jeszcze bardziej związani z urządzeniami i akcesoriami marki Apple, które są do nich specjalnie dostosowane. Jednak niektórzy właścicieli Iphone 7 zdecydowali się już na minimalne zmiany, czyli poszerzenie gniazda słuchawkowego, aby wchodził do niego standardowy mini jack.

Inna usterka zauważona przez pierwszych użytkowników Iphone 7 to brak kompatybilności związanej ze słuchaniem muzyki i ładowaniem baterii w tym samym czasie. Można to jednak rozwiązać za pomocą drobnego adaptera iLDOCK, który posiada 1 port do słuchawek, a 2 do ładowania baterii.

Nowością jest przycisk Start/ID, w postaci czujnika dotykowego. Ten przycisk nie jest klikalny, ale jego naciśnięcie wywołuje minimalne wibracje. Takie rozwiązanie umożliwiło uodpornienie Iphone 7 na wodę, a zarazem pozwoliło zmniejszyć liczbę części mechanicznych.

Kolejne unowocześnienie to wyjątkowy aparat, który gwarantuje nam wykonanie idealnych zdjęć. Posiada on aż 12 megapikseli, co sprawia, że zarówno zdjęcia i filmy przedstawiają nam pełną gamę barw i realistyczne kolory. Dzięki optycznej stabilizacji obrazu nawet drżenie rąk nie pogorszy ich jakość, natomiast pojawia się ona tylko w mniejszej wersji iPhone'a. Aparat umożliwia nam zapisanie plików RAW za pomocą formatu DNG.

iphone 7 a

Dźwięk w Iphone 7 jest bardziej wyrazistszy, a zarazem głośniejszy, co wpływa na zadowolenie użytkowników kanałów Youtube oraz wielu innych. Odpowiednie usprawnienia przyczyniły się do tego, że jakość dźwięku jest po prostu zadowalająca dla wszystkich.

Iphone 7 jest również wodoodporny, więc nie będzie nam straszne jego użytkowanie podczas deszczu. Spotykaliśmy już wiele telefonów z tą funkcją, natomiast w przypadku firmy Apple jest to nowość.

To krótkie podsumowanie wielu zalet i minimalnych wad, które posiada najnowszy Iphone 7. Oceń więc czy ten nowy model spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli nie masz całkowitej pewności, to zajrzyj poniżej do recenzji tego telefonu, która dokładnie opisuje jego poszczególne funkcje i parametry.

Zapraszamy również do obejrzenia recenzji przygotowanej przez Roberta Nawrowskiego:

 

 

Szymon
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.