LG zapowiedział lewitujący głośnik

Na najbliższych targach CES 2017 LG zaprezentuje lewitujący głośnik Bluetooth PJ9. Głośnik dzięki swojej konstrukcji będzie zapewniać przestrzenny dźwięk, co będzie niewątpliwie jego jedną z największych zalet. 

Warto jednak skupić się na tym co najbardziej zwróci uwagę – mowa konkretnie o unoszącym się głośniku w powietrzu. Dzieje się to za pomocą lewitacji magnetycznej, która występuje dzięki odpychaniu się tych samych biegunów magnesów.

Stacja dokująca pełni rolę nie tylko ładowarki, ale również soobwoofera – głośnik z momencie wyczerpania baterii samoczynnie opada na stację dokującą, która rozpoczyna jego ładowanie. Jeżeli mowa o baterii to LG obiecuje 10 godzinną pracę PJ9.

lg pj9 ces 2017 1

Sam głośnik bez problemu możemy zabrać ze sobą w różne miejsca. Do odtwarzania muzyki nie jest potrzebna stacja dokująca. To co wyróżnia go to również certyfikat IPX7, który zapewnia wodoodporność.

Cena urządzenia pozostaje na razie nieznana. Więcej o samym głośniku dowiemy się już 5 stycznia na targach CES.

 

Marcin
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.