Razer Lancehead - nowa gamingowa mysz bezprzewodowa

Większość zapalonych graczy gier komputerowych wybiera przewodowe myszki komputerowe, które uważane są za bardziej komfortowe w użytkowaniu. Sprzęt bezprzewodowy zazwyczaj kojarzony jest z utrudniającymi płynną grę lagami bezprzewodowymi. Firma Razer postanowiła stworzyć mysz bezprzewodową, którą charakteryzować się będzie minimalnym lagiem bezprzewodowym. I tak właśnie powstała Razer Lancehear, która wykorzystuje technologię Adaptive Frequency Technology odpowiedzialną za płynność gry.

Główną zaletą myszy od Razera ma być wysoki poziom stabilności połączenia. Technologia Adaptive Frequency Technology zapewnić ma płynną pracę urządzenia w pozbawionych wszelkich zakłóceń częstotliwościach wykorzystujących pasmo 2,4 GHz. Według zapewnień producenta rozwiązanie to ma zapobiegać lagom pomiędzy myszą a komputerem, nawet na takim samym poziomie jak w przypadku sprzętu przewodowego.

Razer Lancehead została wyposażona w wysokiej jakości sensor laserowy 5G. Jego główną zaletą jest rozdzielczość pracy na poziomie 16.000 DPI. Szybkość śledzenia osiąga nawet 210 cali na sekundę, przyspieszenie to zaś 50G. Tak więc, jak można się spodziewać, będzie to urządzenie bardzo czułe. Użytkownicy będą mogli dostosować wszelkie ustawienia myszy do swoich indywidualnych potrzeb za pomocą odpowiedniego oprogramowania.

Razer Lancehead zdj2

Dodatkowym udogodnieniem jest pamięć wewnętrzna oraz w tzw. chmurze. Lancehead wykorzystywać będzie software, który bez problemu obsłuży będącą w fazie testów aplikację Synapse Pro. Zastosowanie takiego rozwiązanie umożliwi przechowywanie wszelkich danych dotyczących ustawień i preferencji graczy we wbudowanej pamięci urządzenia oraz koordynowania ich z tzw. chmurą.

Mysz została wyposażona w przełączniki podobnej klasy jak w przypadku DeathAdder Elite. Ich końcowa funkcjonalność i kształt są wynikiem współpracy z Omron. Umożliwiają one szybką reakcję podczas gry, jak również charakteryzują się wysoką trwałością aż do 50 mln wykonanych kliknięć. Dodatkowym atutem są dwa niewielkie przyciski umieszczone nad scrollem. Są one odpowiedzialne za zmianę DPI w każdym, dowolnym momencie.
Razer Lancehead oferuje do 24 godzin ciągłej pracy na najwyższych "obrotach" (m.in. z włączonym podświetleniem) bez konieczności wymiany baterii. Urządzenia na działać we współpracy z systemem podświetlania Razer Chroma. Takie rozwiązanie umożliwia personalizację sprzętu. Użytkownik ma możliwość wybrać kolor podświetlenia spośród bogatej palety 16,8 mln barw. Ponadto dochodzi również opcja wyboru efektów świetlnych i iluminacji kontekstowych nawiązujących do konkretnych gier.

Mysz Lancehead charakteryzuje się symetrycznym, opływowym kształtem, dzięki czemu jest idealna zarówno dla prawo-, jak i leworęcznych użytkowników.

Obok Razer Lancehead producent zaprezentował drugi wariant tej myszy - przewodową Razer Lancehead Tournament Edition. Model ten charakteryzować się ma bardzo podobną specyfikacją jak w przypadku jego bezprzewodowego odpowiednika. Lancehead Tournament Edition wykorzystuje wyższą szybkość śledzenia na poziomie 450 cali na sekundę.

Przewodowa Razer Lancehead Tournament Edition dostępna jest już na Razerzone.com i kosztuje niespełna 90 euro. Bezprzewodowa wersja Razer Lancehead dostępna ma być pod koniec maja 2017 roku i jej cena wynosić będzie niecałe 150 euro.

 

Emilia
HardLab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.