Nintendo Switch osiągnął milion sprzedaży w Japonii

Ostatni produkt Japońskiego producenta cieszy się w rodzimym kraju wyjątkową popularnością. Już w styczniu tego roku, 80% egzemplarzy przeznaczonych na rynek Japoński, zostało wykupione w przedpremierowych zamówieniach.

Japończycy zawsze faworyzowali produkty Nintendo, mimo że, zarówno Wii jaki i Switch nie można nazwać potworami wydajności, korporacja wyróżnia się ciekawymi rozwiązaniami i bogatą lista tytułów.

Urządzenie pracuje na zmodyfikowanym CPU - Nvidia Tegra X1 i wyświetla obraz 1080p w trybie telewizyjnym oraz 720p w trybie przenośnym, własnie owa mobilność urządzenia jest cechą bezsprzecznie atrakcyjną.

nintendo switch2

Reggie Fils-Aime, przedstawiciel Nintendo, otwarcie przyznał ze firma nie była zainteresowaną dążeniem do 4K, a ich głównym celem było dotarcie do jak największej liczby użytkowników.

Tytuły takie jak Legend of Zelda: Breath of The Wild, Mario Kart 8 Deluxe, z pewnością również przyczyniają się do sukcesu konsoli. Otóż wspomniany milion, Nintendo uzyskał w zaledwie 17 tygodni! To imponujący wynik biorąc pod uwagę konkurentów jak PS3 - 36 tygodni czy PS4 - 49 tygodni.

Użytkownicy portalu NeoGAF, przygotowali ciekawe zestawienie, w którym możemy porównać wyniki sprzedażowe Switch na tle pozostałych konsol.


lista SwitchPiotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco.

Nie wysyłamy spamu!