Mega Drive Mini w tym roku! Czy Sega przerwie fatum?

Z okazji 30-lecia konsoli Sega Mega Drive, powstanie wersja Mini tej kultowej 16-bitowej platformy. Zobacz wideo prezentacje! 

Sega przeszła niestety w przeszłości przez parę marketingowych porażek, niestety - bo uważam, że bardzo nie sprawiedliwie. Na ówczesne czasy Mega Drive lub Genesis (nazwa zależna od części świata) oferowała wyjątkowo nowatorskie rozwiązania, które się nie przyjęły a wróciły po latach u innych producentów.

2018 04 15 segaModem Sega Meganet – modem dostępny dla konsoli Sega Mega Drive w Japonii, osiągający prędkość od 19.000 do 26.000 bit/s.

Kolejnym fail'em był następca Genesis czyli Sega Saturn, pierwsza 32 konsola, której blask przykryła premiera Sony PlayStation, nie sprzedał się tez dobrze Dreamcast - konsola 6 generacji wydana w 1998 roku, od tego czasu Sega zaprzestała produkcji kolejnych urządzeń.

Obecnie trwa moda na retro, z której Nintendo dobrze korzysta, Sega najwidoczniej postanowiła również spróbować ugryźć rynek od tej strony. Gdy przeglądam oficjalnego Twitter'a Segi oraz zdjęcia z Event'u mam wrażenie że sentyment Japończyków do niebieskiego Jeża jest silny i producenci mogli by w tej arenie sporo osiągnąć.

2018 04 15 dreamcast

 

Na razie nie znamy specyfikacji nowej konsoli, ceny ani dokładnej daty premiery, wiemy że w Japonii będzie dostępna już w tym roku. Jak oceniacie pomysł, wypali?

 

 

Piotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.