Dron z Amazon dostarczył pierwsze zamówienie

Amazon jako pierwsza na świecie firma dokonała udanego dostarczenie przesyłki do klienta za pomocą drona. Przesyłka dotarła w zaledwie 13 minut, co jest bardzo dobrym wynikiem. Test przeprowadzony został w Anglii.

Na poniższym wideo widać jak dron dostarcza urządzenie Amazon Fire TV oraz popcorn. Przesyłka ląduje praktycznie pod samymi drzwiami. Wszystko oczywiście jest sterowane przez doświadczoną osobę.

Za kilka lat dostarczanie przesyłek w ten sposób zapewne nikogo nie będzie dziwić – teraz jednak jest to kolejny element pokazują, że to przyszłość dzieje się na naszych oczach.
Amazon zapewnia, że w przyszłości przesyłki będą bezpiecznie docierać w ciągu maksymalnie 30 minut. Drony będą mogły się wznosić na wysokość 123 metrów oraz latać z prędkością 89 km/h i dystansie ponad 24 kilometrów. Dron ważący ok 25 kg będzie w stanie udźwignąć przesyłkę o masie do 2 kilogramów.

Rozwój tego typu transportu z całą pewnością ma przyszłość – problem jednak leży w kwestiach prawnych. W USA dronami można latać tylko w zasięgu widoku, w Szwecji z kolei drony traktowane są jako monitoring miejski na co trzeba mieć specjalne pozwolenia.

 

 

Marcin
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.