E-sport TV - nadchodzi pierwsza polska telewizja o graniu

E-sport to dynamicznie rozwijający się rynek, którego wzrost widoczny jest również w naszym kraju. Właśnie z tego względu zapowiedziane zostało uruchomienie pierwszej polskiej telewizji, gdzie główną tematyką będzie gra w gry.


Przykładem dużego zainteresowania mogą być np. mistrzostwa organizowane przez Intel Extreme Masters, które przyciągają setki tysięcy zainteresowanych. Powstają profesjonalne sponsorowane drużyny, których celem jest stałe podwyższanie umiejętności. Tak to np. wygląda w przypadku Legii Warszawa, która stworzyła oficjalną sekcję e-sportową.

Start kanału E-sport TV zaplanowany został na pierwszy kwartał 2017 roku. Niewykluczone, że pierwsze odcinki testowe zobaczymy jeszcze z końcem bieżącego roku. Na razie nie wiemy w jaki sposób będzie nadawany program jednak biorąc pod uwagę olbrzymie zainteresowanie można będzie spodziewać się bezproblemowego dostępu do aktualnego programu.

Statystyki przygotowane przez Astro oraz Grupy Gamerock – twórców E-sport TV mówią o ponad milionie widzów oglądających rozgrywki gamingowe. Kanał nadawany będzie 24 godziny na dobę, gdzie będzie można oglądać relacje na żywo z turniejów oraz recenzje z gier.
Wszystko zapowiada się ciekawie i sam osobiście nie mogę doczekać się wystartowania kanału, który będzie kolejnym krokiem w promocji e-sportu w Polsce.

 

 

Marcin
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.