Wirtualna rzeczywistość czyli prawda o VR

Na rynku technologicznym w roku 2016 pojawiła się specjalna nowość nazwie "Leap Motion". Ocenia się, że gwarantuje o wiele większe doznania, jeśli chodzi o wirtualną rzeczywistość. Czym jest Leap Motion?

Czujnik Leap Motion sprawia, że za pomocą rąk udaje się nam poruszyć przedmioty w wirtualnym świecie, co cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przede wszystkim twórcy gier decydują się na zastosowanie takiej technologii. Natomiast nadal dbają o to, aby była ona w pełni dostosowana do oczekiwań graczy.

gear vr wyczytywanie ruchu rąk

Dzięki takim unowocześnieniom kontroler do VR, na przykład Google Gear VR, posiada jeszcze więcej możliwości. Sprawia, że użytkownicy mogą przenieść się w inne miejsce, rzeczywistość i brać w niej żywy udział. Samo układanie i rzucanie zwyczajnych bloczków w wirtualnej rzeczywistości może nas wciągnąć, o czym przekonało się już wiele posiadaczy takich urządzeń.

Oto krótki filmik przedstawiający możliwości VR z technologią Leap Motion:

Jak działa Leap Motion?
Leap Motion pełni więc rolę systemu rejestracji ruchu dłoni. A jego możliwości mają być dostępne również na smartfony i tablety. Dawniej firma działała tylko na urządzeniach PC, natomiast nadeszła pewna rewolucja, która pozwoliła otworzyć się na możliwości szeroko dostępnych urządzeń mobilnych.

Nowy sensor LM posiada o wiele lepsze parametry od swoich poprzedników, nawet 10 krotne. Po pierwsze pobiera mniejszą ilość energii, co ma duże znaczenie dla sprzętu mobilnego. Po drugie system uzyskuje o wiele wyższą wydajność, nie zacina się i lepiej odczytuje ruchy rąk w polu widzenia do 180 stopni w poziomie i pionie.

gear vr real motion

Wszyscy właściciele Googli Gear VR mają możliwość zadbać o jego samodzielne ulepszenie, o sensor Leap Motion. W tym celu twórcy Leap Motion przygotowali specjalny poradnik. Już niedługo chcą stworzyć specjalną wersję silnika Interaction Engine, którą dostosują do mobilnej wersji Googli VR. Czekamy na nią z niecierpliwością!

 

 

Szymon
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco.

Nie wysyłamy spamu!