Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Kevin Kelly, myśliciel i wizjoner, opisuje dwanaście tendencji, które zrewolucjonizują całkowicie to, jak pracujemy, uczymy się, kupujemy, spędzamy czas wolny i komunikujemy się ze sobą. W tej książce znajdziesz głęboki wgląd w to, co stanie się (niedługo!), kiedy inteligencja będzie krążyć w rzeczach tak swobodnie jak dzisiaj elektryczność. Jest porywająca jak najbardziej niezwykła powieść science fiction, ale czerpiąca z tego, co naprawdę dzieje się w naszym świecie.

Informacja Prasowa:

Jest rok 2047. Nie masz samochodu ani w ogóle zbyt dużo rzeczy, za to subskrybujesz odpłatnie to, czego potrzebujesz. Wirtualna rzeczywistość jest tak powszechna jak telefony komórkowe. Z urządzeniami, które cię otaczają, porozumiewasz się za pomocą gestów. Niemal wszystkie płaskie powierzchnie stały się ekranami, a kiedy patrzysz na nie, one patrzą na ciebie. Reklamodawcy płacą ci za oglądanie reklam. Roboty i sztuczna inteligencja wykonują twoją starą pracę, ale dzięki nim dostałeś nową – zajmujesz się czymś, o czym nawet nie śniłoby ci się w dawnych czasach roku 2017.

niuknikione2

Kevin Kelly, który kiedyś przewidział, jaki zasięg będzie miała internetowa rewolucja, dziś kreśli wiarygodną i pełną optymizmu drogę, którą będziemy podążać przez najbliższe 30 lat w świecie, w którym sztuczna inteligencja stanie się codziennością. Nadchodzące zmiany to rezultat długookresowych tendencji, których oddziaływanie na nasz świat już się rozpoczęło. Nie powstrzymamy dalszego doskonalenia inteligentnych maszyn i robotów, kreowania ich nowych zastosowań i przejęcia przez nie naszych obecnych stanowisk pracy. Może to być sprzeczne z naszym pierwszym odruchem, ale powinniśmy być otwarci na nieprzerwane remiksowanie tych technologii. Tylko wtedy, kiedy będziemy działać w zgodzie z nimi, a nie krzyżować im szyki, będziemy w stanie zyskać to, co mają najlepszego do zaoferowania – pisze Kelly w książce Nieuniknione.

Kelly poddaje szczegółowej analizie 12 sił technologicznych, które ukształtują naszą przyszłość, m.in. wyposażanie w sztuczną inteligencję rzeczy, z którymi stykamy się na co dzień, oraz przedkładanie dostępu nad posiadanie na własność – i pokazuje ich wzajemne relacje. Przebrnąłem przez bezlik technologicznych sił kształtujących współczesny świat i zmiany, które wywołują, podzieliłem na 12 obszarów, takich jak uzyskiwanie dostępu, śledzenie i udostępnianie. (…) Siły, o których tutaj mowa, to tory ruchu, a nie miejsca przeznaczenia. Nie dają żadnych wskazówek co do tego, gdzie ostatecznie się znajdziemy. Mówią tylko, że w najbliższej przyszłości nieuniknione będzie podążanie w wyznaczanych przez nie kierunkach – pisze Kelly. Te procesy zrewolucjonizują całkowicie to, jak pracujemy, uczymy się, kupujemy, spędzamy czas wolny i komunikujemy się ze sobą. Jeżeli zrozumiemy i wykorzystamy te nadciągające zmiany, łatwiej nam będzie ułożyć sobie nasze codzienne relacje w taki sposób, by nowe technologie przyniosły nam jak najwięcej korzyści.

Ostatecznie, jak przewiduje Kelly, wszyscy ludzie i wszystkie maszyny zostaną podłączone do globalnej matrycy, a ta konwergencja będzie postrzegana jako najważniejsze, najbardziej złożone i najbardziej zaskakujące wydarzenie w całej naszej historii. Nieuniknione to książka dla każdego, kto szuka rady, jak znaleźć swoje miejsce w tym wyłaniającym się nowym świecie.

Wybrane opinie o książce:

Każdy może powiedzieć, że jest prorokiem, wróżką lub futurologiem, i wiele osób tak robi. Tym, co odróżnia od nich Kevina Kelly’ego, jest to, że on się nie myli. W tej książce prowadzi nas jego precyzyjny styl i niepodważalna argumentacja, aż w końcu dociera do nas, że technologiczne, kulturowe i społeczne zmiany, o których mówi, naprawdę są nieuniknione. To jak mieć magiczną szklaną kulę, tylko bez ryzyka, że się stłucze.

David Pogue, Yahoo Tech

Jak będzie się kształtować przyszłość? Kevin Kelly twierdzi, że sekwencja wydarzeń wywodząca się z technicznych innowacji nabrała już impetu… a naszą najlepszą strategią jest zrozumieć ją i przyjąć. Bez względu na to, czy ta perspektywa wydaje ci się cudowna, czy przerażająca, będziesz chciał przeczytać tę książkę, która naprawdę daje do myślenia.

Brian Eno, muzyk i kompozytor

Kevin Kelly od lat mówił o przyszłości technologii z niesamowitą zdolnością przewidywania przyszłych zdarzeń. Teraz pokazał nam, co się stanie w ciągu najbliższych trzydziestu lat. Nieuniknione to książka po brzegi wypełniona trafnymi spostrzeżeniami, ideami zmieniającymi świat i masą optymizmu.

Ernest Cline, autor książki Player One

Tworzenie fikcyjnej wizji przyszłości jest łatwe; Kevin Kelly ma jednak w zwyczaju sięgać po to, co trudne – pokazuje nam, dokąd naprawdę zmierzamy. Nieuniknione to książka, która otworzy wam oczy i pokaże, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Fantastyka naukowa jest na najlepszej drodze, by stać się faktologią naukową.

Hugh Howey, autor trylogii Silos

Nie ma się co zastanawiać, brać i czytać.

Marc Andreessen, współtwórca przeglądarek Mosaic i Netscape Navigator, współzałożyciel funduszu venture capital Andreessen Horowitz, udziałowca Twittera i Facebooka

Czeka nas eksplozja sztucznej inteligencji. Eksperci szacują, że w 2025 roku komputer w przystępnej cenie osiągnie zdolność przetwarzania ludzkiego umysłu, w 2050 roku zaś uzyska zdolność przetwarzania wszystkich ludzkich umysłów razem wziętych. (…) Pozwoli to rozwiązać wiele nierozwiązywalnych dotychczas problemów i osiągnąć nieosiągalne dzisiaj cele. Stoimy w przededniu tej eksplozji i wszyscy powinniśmy być jej świadomi.

Rafał Styczeń, prezes zarządu Ailleron SA

O autorze:

Kevin Kelly przyczynił się do powstania magazynu „Wired” i kierował nim przez pierwsze siedem lat. Publikuje m.in. w czasopismach „The New York Times”, „The Economist”, „Science” oraz „The Wall Street Journal”. Jego wcześniejsze książki to w szczególności Out of Control (Poza kontrolą), New Rules for the New Economy (Nowe reguły nowej gospodarki) – wydanie polskie w 2001 roku, Cool Tools (Naprawdę fajne rzeczy) oraz What Technology Wants (Czego chce technologia). Mieszka w Kalifornii i jest nadal związany z „Wired”.

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.