„Para nie do pary” - pierwszy na świecie serial w technice 360°, ma już 5 odcinków

Wciąż rozwijająca się technologia pozwala umieścić widza coraz bliżej akcji i zapewnić coraz to bardziej realne doznania. Jedną z takich metod jest sferyczna rejestracja obrazu.

Dzięki tej metodzie, możemy dowolnie zminiać kadr sytuacji w jakiej jesteśmy osadzeni, posługując się urządzeniami mobilnymi lub komputerem. Najciekawy efekt uzyskujemy, używając tzw. gogli wirtualnej rzeczywistości jak np. Oculus Rift.

Możemy być dumni, że pierwszy serial wykorzystujący tą technologie jest polskiego autorstwa, odpowiada za niego Magdalena Różyczka.

W wywiadzie dla Gazety Wyborczej mówi:

"Bo dla mnie to zdecydowanie jest przyszłość. Ta technologia daje masę możliwości. Dopiero wchodzi na rynek i specjalne gogle, w których najlepiej się na przykład "Parę nie do pary" ogląda, są coraz tańsze. Możemy przenosić się w dowolne miejsca, w dowolny sposób, w dowolnej przestrzeni. W powietrzu, pod wodą... gdzie tylko zechcemy. Możemy skakać ze spadochronem, nurkować. Naprawdę czujemy się uczestnikiem oglądanego wydarzenia, jesteśmy w samym jego środku. Mózg daje się łatwo oszukać. Ja na przykład nie mogę oglądać filmu z kolejką górską w 360 stopniach, bo autentycznie mnie mdli, tak jakbym w niej była."

para nie do pary

„Para nie do pary” to produkcja przeznaczona wyłącznie do internetu. Opowiada o perypetiach małżeństwa granego przez Pawła Małaszyńskiego i Magdalenę Różczkę. Aktulanie możemy obejrzeć wszystkie odcinki poprzez serwis player.pl

 

Piotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.