"Pociągnij za spust i zrób Bang - Bang" Sacha Baron Cohen porusza temat dostępu do broni przez dzieci

Komik znany w Polsce głównie z filmów "Borat" oraz "Ali G" powrócił w nowym serialu "Who Is America?" Tym razem naświetlając kontrowersyjny temat posiadania broni.

Uważam, że Sacha Baron jest u nas totalnie nie doceniony, zawsze gdy spotykam się z jakąś opinią na jego temat wśród znajomych, dotyczy ona albo wątku pokazywania penisa w "Brüno" albo wspomniany jest charakterystyczny strój kąpielowy z "Borat".

Nawet jeśli twórczość Sachy nas nie bawi, trzeba obiektywnie przyznać, że nie raz, podnosił poprzeczkę o wiele, wiele wyżej niż przeciętny aktor komedii romantycznych pokroju Adam Sandlera.

Nie dość, że stawiał się, w nie jednej niebezpiecznej sytuacji jak wywiad z terrorystą czy ucieczka przed rozwścieczonym tłumem w Izraelu udając homoseksualistę, to wszelkie jego "Pranki" wymagały o wiele więcej zaangażowania.

Sasha cohen 1

Sasha cohen 2

"Czy wy Palestyńczycy zgadzacie się by oddać piramidy z powrotem Izraelowi?"

By doszło do słynnej rozmowy z Ronem Paulem, kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych, gdzie filmowy Brüno zaczął go uwodzić, twórcy potrzebowali stworzyć całą, wiarygodnie wyglądającą otoczkę i image postaci o wiele wcześniej.

Sasha cohen 3.1
Jednak najbardziej wartościowym filarem jego produkcji jest zwracanie uwagi na wiele problemów, uprzedzeń, zachowań społecznych i ukazywanie ich absurdu. Ze śmiesznych mógłbym wymienić chociażby wyprawę na polowanie z "Redneckami" albo, występ w talk show gdzie jako biały homoseksualista adoptował czarnoskóre dziecko. Są też bardziej znaczące momenty, gdy na upozorowanym castingu widzimy jak rodzice z łatwością zgadzają się na narażenie pociech na wszelkie niebezpieczeństwa, byle dostały rolę.

W najnowszym show, Sacha porusza jeden z ostatnio bardzo kontrowersyjnych tematów, dotyczący posiadania broni w USA przez dzieci. Odgrywa tam role eksperta, pogromcy terrorystów o groźnie kojarzącym się imieniu Col. Erran Morad. Ponownie udaję mu się doprowadzić do wywiadów z opiniotwórczymi politykami w stanach jak Sarah Palin, Joe Walsh i Philip Van Cleve.

Sasha cohen 4

Sasha jako "Col. Erran Morad. "

Sasha cohen 5

Sarah Palin - była gubernator stanu Alaska, aktualnie działaczka Partii Republikańskiej.

Sarah Palin okazuję mniejszy dystans do tego rodzaju sposobu na film, w wywiadzie dla ABC News nazywa całe przedsięwzięcie - poniżeniem i rzeczywiście, oglądając 66- letniego Van Cleave, wkręconego w przygotowywanie filmu instruktażowego obsługi broni dla trzy latków, odczujecie prawdopodobnie mocne  zażenowanie ( sam nie mogłem się w tym momencie pozbyć wrażenia, że oglądam jeden odcinków Tim and Eric) ale pamiętajmy, że filmowy Col. Erran, jedynie prowokuje i podsyca rozmówce by wciągnąć na światło parę absurdów co wydaję się etycznie całkowicie poprawne.

Sasha cohen 10

Philip Van Cleve.

dostep

"Co? Oni próbują oganiczyć dotęp do broni? dla 4-latków! Jaka jest ich logika!?"

Osobiście, zawsze fascynowały mnie ludzkie kontrasty i lubię oglądać cały zakres ludzkiego doświadczania, myślę że dla wielu taka forma jest bardzo inspirująca. Chciałem w tym artykule jedynie zwrócić uwagę na fakt, iz twórczość Barona Cohena to znacznie więcej niż udawanie akcentu i śmieszne stroję, a Was, zachęcić do obejrzenia nowego odcinka "Who Is America?" :

 

 

Piotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.