CFX The Pro Gamer - specjalny suplement dla graczy

Rynek suplementów, zarówno tych dla sportowców jak i całej gamy rosnących w popularność środków nootropowych, rozwija się w tej chwili wyjątkowo prężnie. Jeszcze para lat temu, preparaty na koncentracje mogły kojarzyć się nam głownie z żeń-szeniem czy lecytyną.

Dziś w sklepach internetowych mamy dostęp do dziesiątek substancji, stymulujących i usprawniających prace naszego mózgu, naturalnym wydaje się kolejny krok, czyli produkt dostosowany specjalnie pod graczy. W e-sporcie koncentracja i szybkość reakcji to kluczowe zagadnienia, czy nowy produkt CFX - The Pro Gamer, rzeczywiście usprawnia nasze możliwości?

Czemu w ogóle sięgamy po takie suplementy? Są to najczęściej oczywiste dla wszystkich powody, czyli duża ilość obowiązków i potrzeba bycia w kondycji psychicznej cały dzień. Praca, przeważnie wciąż rosnąca presja, szkoła, egzaminy a poza obowiązkami są też treningi, hobby, nasze pasje w których zazwyczaj też chcemy dawać z siebie 100%.

To najczęściej przytaczane argumenty w kontekście "usprawniaczy", mniej natomiast mówi się osobach, które mają po prostu problemy z koncentracją i skupieniem, może być to spowodowane bardzo wieloma czynnikami jak stresogenne środowisko pracy, czyli na poziomie psychologiczno- emocjonalnym, ale też na poziomie funkcjonowania całego organizmu i właściwej pracy neuroprzekaźników. Do takich nadpobudliwych osób zaliczam się Ja i choć taka osobowość ma swoje pozytywne strony jak duża ilość energii, mniejsza potrzeba snu, duża kreatywność, to od lat zmagam się z problemem koncentracji i wyciszenia. Fascynują mnie możliwości suplementów czy ekstraktów roślinnych , usprawnienie procesów poznawczych i harmonizacja całego układu nerwowego. Dlatego gdy do naszej redakcji trafił CFX, od razu miałem ochotę go wypróbować.

Pierwszą rzeczą po jaką sięgamy, gdy chcemy dodać sobie energii jest kawa czy kofeina pod postacią energetyków. Jedna filiżanka tego czarnego napoju ma nawet właściwości prozdrowotne, jest źródłem ważnych antyoksydantów, dowiedziono też, że zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów. Jednak nadużywana, podrażnia żołądek a sama kofeina, działa krótko i przy dużej ilości wprowadza w stan rozdrażnienia. Mamy do dyspozycji też różne rośliny i aminokwasy których dłuższe, regularne przyjmowania daję zadowalające efekty ale suplementacja ich w postaci naparów i odmierzanie proszków, jak w przypadku nootropików, przy codziennych obowiązkach staje się kłopotliwe. Tutaj z pomocą przychodzą kompleksowe suplementy z ekstraktami, dobranymi w odpowiednich proporcjach, uzupełniające się i gotowe do łatwego spożycia.

cfx the pro gamer 2

CFX łączy substancje oraz rośliny odpowiedzialne za długo falową poprawę koncentracji z takimi, które dadzą nam odczuwalnego "kopa" wtedy, kiedy tego akurat potrzebujemy. Jako, że z większością tych składników miałem do czynienia i mogę coś o niech powiedzieć, postaram się skrótowo rozpisać z czego składa się pojedyncza dawka, tego nowatorskiego produktu oraz jakie korzyści może nam przynieść ich przyjmowanie.

Tauryna - należy do aminokwasów, jako transmiter metaboliczny ma efekt detoksyzujący. Wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, poprawia funkcje poznawcze, reguluje poziom cholesterolu w krwi, pozwala na dłuższy wysiłek bez odczuwania zmęczenia. Jest składnikiem napojów energetycznych, w praktyce odczuwalny jest stan skupionej świadomości bez rozpraszającego pobudzenia fizycznego.

Glutamina - jest jednym z 22 endogennych aminokwasów, nie działa na tyle jednoznacznie by ściśle określić jej funkcje ale ogólnie wspomaga prace metabolizmu, pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową. Przy dużym obciążeniu fizycznym czy psychicznym, pomaga nam się łatwiej regenerować, pośrednio poprzez zwiększanie poziomi hormonu hGH, może wpływać pozytywnie na nastrój.

Inulina - Naturalnie w pożywieniu znajdziemy ją w dolnych częściach roślin, łodygach bulwach. Jest probiotykiem, wzmacnia system immunologiczny, obniża poziom cukru i złego cholesterolu we krwi. Pomoże nam utrzymać formę w kryzysowych sytuacjach, szczególnie gdy organizm jest przeciążony.

Inozyna - Również używana profilaktycznie, wzmacnia odporność, pomaga w regeneracji, wpływa pozytywnie na ATP, będące głównym nośnikiem energii w naszym ciele. Odczuwalnie podnosi wydajność organizmu przy długotrwałej pracy.

Fenyloalanina - Kolejny ważny aminokwas egzogenny, niezbędny do produkcji neuroprzekaźników - adrenaliny, dopaminy i noradrenaliny. Fenyloalanina poprawia nastrój oraz pamięć. Niedobór tego aminokwasu, może prowadzić do depresji i załamań emocjonalnych.

Witamina C - Czyli kwas l-askorbinowy wykazuje działanie antyoksydacyjne, gdyż uczestniczy w neutralizowaniu reaktywnych form tlenu i azotu. Dla graczy, ludzi o wzmożonych potrzebach długiej koncentracji istotne jest że, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia.

Kofeina bezwodna - Wszyscy znamy jej działanie ale tu występuję w przystępniejszej formie, w przeciwieństwie do kawy nie podrażnia żołądka i nie powoduje przebarwień na zębach. Kofeina pobudza korę mózgową, tym samym przeciwdziała zmęczeniu i usprawnia procesy myślowe.

Ekstrakt z liści yerba mate - Ostrokrzew paragwajski, czyli od paru lat popularna w Polsce yerba, efekt pobudzający zawdzięcza obecności kofeiny, teobrominy i teofiliny. Silnie pobudza, ale bez efektu rozdrażnienia, mimo efektu stymulującego, możemy po niej spokojnie zasnąć. Jako, że zawiera dodatkowo ogrom witamin i minerałów jest zdrowszą alternatywą dla puszkowanych energetyków.

Magnez - Często nie doceniany, a to dzięki niemu dochodzi do pracy naszych mięśni, zarówno szkieletowych jak i mięśnia sercowego. Istnieje niepodważalna zależność między ostrym stresem a niedoborem magnezu. Zmniejsza nadpobudliwość, działa na organizm uspokajająco, usprawnia pamięć. Tymczasem jedząc wysoko przetworzoną żywność, pijąc kawę, tracimy znaczne ilości tego cennego pierwiastka.

Ekstrakt gorzkiej pomarańczy - W owocach gorzkiej pomarańczy został zidentyfikowany składnik o nazwie synefryna, jest często nazywana substytutem efedryny. Czyli bardzo mocno stymulującego alkaloidu stosowanego jako stymulant w Polsce nie dostępnego bez recepty. Sama efedryna, ma jednak bardzo wiele skutków ubocznych, natomiast synefryna okazała się jej całkowicie zdrową alternatywą. Działa pobudzająco na receptory adrenalinowe, przez co aktywizuje układ współczulny.

Ginkgo Biloba - Czyli inaczej Miłorząb japoński, ten środek wykazuję bardzo silne działanie, potwierdzone wieloma badaniami, trzeba natomiast przyjmować go przez dłuższy okres czasu co w przypadku naparów jest mocno uciążliwe. Ginkgo znacząco poprawia krążenie w naczyniach mózgowych, dzięki czemu komórki są lepiej dotlenione. Ma to bezpośredni wpływ na przekazywanie impulsów nerwowych, zdolność zapamiętywania i koncentracji.

Ekstrakt z kwiatów aksamitki - Ten składnik nie ma właściwości psycho-stymulujących, jest jednak bardzo istotny dla graczy z innego powodu. Płatki kwiatów tej rośliny są bogate w karotenoidy, najważniejszym z nich jest luteina. Zbawienne właściwości jakie ma luteina na oczy, są powszechnie znane od lat. Osoby dużo pracujące przy ekranie komputera, powinny zachować szczególną uwagę w trosce o ochronę oczu.

Jak widać skład tego preparatu został dobrze przemyślany, aby nie działał jedynie jako krótkotrwała stymulacja a raczej długo trwałe podniesienie sprawności umysłowych. Każdemu z nas graczy znane jest zagadnienie szybkości reakcji i aktualnej formy w grach "skillowych", czasem, mimo, że świetnie znamy swoje możliwości, po prostu nie działamy na swoje 100 procent. Nie wielu z nas może pozwolić sobie na to by zasiadać do ulubionej gry, zawsze wypoczętym, bystrym i zregenerowanym a jednocześnie w wyniki czy pozycję w rankingu wkładamy dużo serca. W praktyce często wygląda to tak, ze po 8 godzinach pracy i odbębnieniu codziennych obowiązków staramy się wydusić z siebie jeszcze więcej, znajdując wieczorem czas na trochę tej rozrywki jaką jest e-sport.

Po miesiącu stosowania CFX, mogę powiedzieć, że na pewno jest to bardzo interesująca propozycja do rozważenia dla wielu - nie tylko pół profesjonalnych, ale też zwykłych graczy, którzy chcą czerpać więcej przyjemności ze swojej pasji i dodatkowo trochę przesunąć granicę swoich możliwości.
Krótko po spożyciu zalecanej dawki czuję się charakterystyczną stymulacje, gadatliwość i entuzjazm. Tu prawdopodobnie korzystnie w odczuwalnym efekcie, łączy się własnie moc yerby z dodatkowa kofeiną. Poza tą stymulacją, zauważyłem u siebie, że o wiele lepiej funkcjonuję po niedospanych nocach, często w tygodniu pracy, zdarza mi się spać po 3-4 godziny na dobę, zazwyczaj odczuwam wtedy senność około godziny 10 rano. Zauważyłem, że to znużenie prawie całkowicie zniknęło, podczas gdy przy wielozadaniowych problemach potrafiłem się spokojnie skupić. Oczywiście nie polecam nikomu takiego trybu życia ale na tym przykładzie widać działanie preparatu.

Nie wiem jak CFX się u nas przyjmie i na ile stanie się popularnych wśród zawodowych graczy czy chociażby popularnych streamerów, moim zdaniem to by było bardzo ciekawe doświadczenie, gdyby ktoś o lepszych umiejętnościach skupiony na jednej grze wypowiedział się przed i po takiej "kuracji", moglibyśmy zobaczyć wtedy konkretne efekty w postaci postępów w grze.

W sytuacji, w której mamy swobodny dostęp do tego typu prozdrowotnych suplementów, słodzone ogromną ilością cukru energetyki, powinny być powoli zastępowane, a my jako konsumenci powinniśmy wybierać świadomie, myśląc holistycznie o funkcjonowaniu naszego organizmu.

Zapraszam do obejrzenia również przygotowanej przez nas recenzji w formie wideo:

 

 

Piotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.