Myślisz, że robisz dobre zdjęcia? Pozwól, że Keegan to oceni

Kim jest? Keegan to oparty na algorytmach program, który powstał by, całkiem szczegółowo móc analizować i oceniać zdjęcia.

Program bierze pod uwagę takie aspekty jak kompozycja, ekspozycja, oświetlenie, uporządkowany kadr oraz zachowanie równowagi. O ile komplikacja tych algorytmów ma zapewne jeszcze dużo do zaoferowania, należy oczywiście pamiętać, że są to czysto techniczne kwestie fotografii. Za dobrym zdjęciem stoi zazwyczaj cały aspekt konceptualny, emocje, historia i powód wykonania danego zdjęcia. Niestety w te rejony Keegan się na razie nie zapuszcza. Tak więc poprawnie wykonaną fotografię głowy psa, Keegan oceni zawsze wyżej niż tę unikalną artystyczna z chociażby świadomym wykorzystaniem granicy błędu, jak uchwycenie ruchu poprzez rozmazanie długim czasem naświetlania.

2016 10 16 184844

Wciąż jednak program daję dużo zabawy, nasze zdjęcia oceniane są w skali 1-10 a najlepsze z nich (wg. Keegana) trafiają na "Hall of Fame" na stronie twórcy programu. Dodatkowo, może być świetnym narzędziem edukacyjnym i nowym amatorom fotografii pozwoli zwrócić uwagę na techniczne kwestie.

 

Piotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.