Pierwsza kamera do transmisji na żywo na Facebook'u

Planujecie nagrania wideo z transmisją na żywo na Facebook’u? No to macie sprzęt, który Wam w tym pomoże. Mevo zaprezentowało pierwszą na świecie kamerę do Livestream oraz transmisji na FB.

Na poniższym filmie widać dość spore możliwości za pomocą, których możecie za pomocą iPhone przełączać się między kilkoma kamerami. Dodatkowo sterowanie kamerą odbywa się za pomocą ruchów na ekranie smartfona, co daje w pełni profesjonalne efekty.


Kamera wyposażona została w sensor Sony 4k, która umożliwia nagrywanie w jakości 4K (3840X2160 pikseli) w 30 klatkach na sekundę. Format to 16:9, a rozdzielczość kamery wynosi 12,4 megapikseli. Oprogramowanie rozpoznaje twarze oraz dynamiczne ruchy. Dźwięk nagrywany jest poprzez wbudowany w kamerę mikrofon stereo. Pełna specyfikacja dostępna jest w tym miejscu: https://getmevo.com/tech-specs/camera

Producent na chwilę obecną przewidział współpracę jedynie z iPhonem od modelu 5S do nowszych.
Łączność z kamerą odbywa się za pomocą Bluetoth 4.0. Z internetem łączy się za pomocą 4G LTE lub hotspotu utworzonego w telefonie.

mevo 2

W zestawie znajdziecie poza samą kamerą dodatkowo:
- podstawkę (uchwyt)
- kartę 16 GB
- kabel USB
- ładowarkę USB

Całość prezentuje się bardzo dobrze, zwłaszcza jakość prezentowanych nagrań. Koszt urządzenia to 399,99 USD – dużo czy mało? To zależy od zastosowania. Do użytku domowego dość sporo. Dla użytku komercyjnego do prowadzenia bloga, spotkań, szkoleń i relacji np. z pleneru robi się już dość atrakcyjna zwłaszcza, że jej funkcje pozwalają na stworzenie dość zaawansowanych ujęć, przejść oraz kadrowania podczas transmisji na żywo.

mevo 3

Kupić ją możecie na Amazon – tutaj

 

 

Marcin
HardLab.pl
marcin(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.