Obsługa pakietu Adobe za pomocą głosu?

Dziś Adobe na swoim kanale YouTube, udostępniło film pokazujący prostą obróbkę fotografii, gdzie użytkownik posługuję się jedynie komendami głosowymi.

Grupa Adobe Research chce połączyć funkcje swojego autorskiego systemu Adobe Sensei z coraz prężniej rozwijającymi się możliwościami interakcji głosowych.

Adobe Sensei przez lata gromadzi miliardy zasobów i rekordów danych, dzięki swoim algorytmom uczy się coraz sprawniej łącząc swoje zasoby z ruchami użytkowników, ma w najbardziej optymalny sposób dobierać grupy odbiorców, rozpoznawać rodzaje dokumentu, identyfikować obiekty obrazu.

adobe sen.en.feature.drives innovation.459x293

Adobe zaznacza, że to dopiero pierwszy krok na drodze do stworzenia multimodalnego interface'u opartego na rozpoznawaniu mowy.

Trzeba przyznać, że ułatwiło a przede wszystkim, przyspieszyło by to prace podczas edycji obrazu czy też filmu. Myślę, że system, świetnie sprawdzał by się początkowo, chociażby w roli asystenta, podstawowe żmudne czynności, inicjowalibyśmy głosowo, a manualnie zajmowali się elementami wymagającymi precyzji.

Na razie nie wiadomo kiedy nowe funkcje były by dostępne dla użytkowników pakietu.

 

Piotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.