Nowa odsłona komputerowego działa sztuki, czyli Thermaltake Core P5 Tempered Glass Edition

To nowoczesny sprzęt komputerowy polecany przede wszystkim graczom, jak i modderom. Stanowi on następny model po wcześniejszym Core P5. Jego obudowa jest wykonana z hartowanego szkła, który pięknie przedstawia wnętrze komputera i jego poszczególne podzespołu. Dzięki temu jest możliwość właściwej aranżacji wnętrza tego komputera, pod indywidualne potrzeby i oczekiwania każdego użytkownika.

Jakie parametry posiada Thermaltake Core P5?
Do dyspozycji są aż dwie wersje kolorystyczne, biała i czarna. Każda z nich posiada panele wykonane z hartowanego szkła o grubości 5 mm. Wymiary obudowy komputera wynoszą 608x333x570 mm, natomiast waga około 19 kg. Jest możliwość ustawienia budowy zarówno poziomo, jak i pionowo, a nawet zawieszenia jej na ścianie.

Ciekawy design sprawił, że już wcześniejszy model tego komputera został pozytywnie przyjęty przez społeczeństwo, a przede wszystkim przez sympatyków gier komputerowych. Zmianą okazało się szkło hartowane, które zastąpiło szkło akrylowe i dzięki temu ten model okazał się jeszcze bardziej udanym urządzeniem. Można się spodziewać, że już niedługo Thermaltake zaprezentuje się jeszcze inaczej.

Obudowa udostępnia miejsce na różnego rodzaju elementy, jak radiator do chłodzenia cieczą, którego rozmiar może wynieść do 480 mm. Jest możliwość zdecydowania się na montaż kilku radiatorów, na przykład trzech po 140 mm bądź czterech po 120 mm. Do dyspozycji jest również odpowiednia ilość miejsca na zamontowanie płyty graficznej, której wysokość może się wahać od 28 do 32 cm. Działanie zasilacza jest możliwe w poziomie, ale tylko w wypadku komputera opartego o płytę mini ITX. Na procesorze można zainstalować radiator o maksymalnej wysokości 18 cm.

Wady i zalety
Dzięki wielu rozwiązaniom sprzęt komputerowy jest jeszcze bardziej wydajny, na co wpływa przede wszystkim stabilny system chłodzenia.

Odpowiedni design zapewniają jeszcze podzespoły oświetleniowe LED RGB. Każdy użytkownik ma możliwość dopasować je do swoich indywidualnych oczekiwań. Producenci udostępnili nawet specjalne schematy do druku modułów w 3D, którymi mogą się zainspirować.

Do Wad można zaliczyć brak złącza USB-C oraz HDMI. Niekorzystnym rozwiązaniem jest również odkryta przestrzeń z tyłu obudowy, przez co gromadzi się tam pewna ilość kurzu i brudu.

Poprzednia wersja kosztowała 170 dolarów i można się spodziewać, że Thermaltake Core P5 zostanie wyceniony jeszcze wyżej.

Oto krótkie wideo, które stanowi piękne podsumowanie możliwości i parametrów tego komputera. Oceńcie sami, czy nie robi na Was wrażenia.

 

 

Szymon
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.