Airblock – dron dla kreatywnych

Czy nowopowstające drony są w stanie jeszcze nas czymś zaskoczyć? Lepsza jakość obrazu, dłuższa praca na akumulatorze, zasięg czy bardziej dokładna stabilizacja kamery – z całą pewnością są to rzeczy rozwojowe, ale zarazem bardzo oczywiste.

Firma Makeblock specjalizująca się w tworzeniu i sprzedaży gotowych części mechanicznych oraz modułów elektronicznych do konstruowania swoich własnych robotów wpadła na całkiem ciekawy pomysł. Stworzyli oni bowiem rzecz o nazwie Airblock, czyli maszynę przypominającą tradycyjnego drona.

Czym natomiast wyróżnia się ich produkt na tle konkurencji? Przede wszystkim składa się on z gotowych modułów, które możemy dowolnie łączyć i programować. Trzeba przyznać, że daje to szerokie pole do popisu przyszłym kreatywnym konsumentom. Tak prezentuje się ten dość niecodzienny projekt:

Airblock dron

O ile można pokusić się o stwierdzenie, że nie sprawia wrażenia produktu najwyższej klasy to zdecydowanie nadrabia on swoją innowacyjnością i funkcjonalnością. Do tego wszystkiego producent twierdzi, że jest w dużym stopniu odporny na zderzenia – po kraksie wystarczy z powrotem połączyć wszystkie elementy ze sobą.

airblock film

Czy modularność Airblocka może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Okazuje się, że tak, ponieważ w dość łatwy sposób jesteśmy w stanie przeobrazić drona w poduszkowiec! Czyżby zabawa nie miała końca?

airblock film 2

Wszystkim sterujemy z poziomu dedykowanej aplikacji (dostępnej na system Android oraz iOS) na swoim smartfonie lub tablecie.

Oczywiście całość nie posłuży nam jako profesjonalny sprzęt na przykład do nagrywania materiałów wideo, chociażby przez fakt braku kamery, ale za cenę $99 może sprawić dużo frajdy.

Link do strony producenta:
http://www.makeblock.com/ 

 

 

Jakub
HardLab.pl
jakub(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.