Blaupunkt VIO-H30 – kamera IP do inteligentnego domu

Marka Blaupunkt wprowadziła na rynek wielozadaniową kamerę IP VIO-H30. Może służyć nie tylko jako urządzenie do monitorowania wybranej przestrzeni wewnątrz domu, mieszkania lub biura, ale także może zostać wykorzystana jako kamera podłączona do komputera.


VIO-H30 to kolejne rozwiązanie marki Blaupunkt z dziedziny Security Smart Home, które łączy technologię, łatwość montażu oraz elegancki design. Urządzenie można zamontować w dogodnym miejscu dzięki magnetycznej nóżce. VIO-H30 wyposażono w tryb nocny – kamera  dopasowuje intensywność światła podczerwieni, by zrekompensować niedostateczne  naświetlenie i oddalenie obiektu.

Blaupunkt VIO H30 2

VIO-H30 ma rozdzielczość Full HD 1080p w streamingu i nagrywaniu. 120-stopniowy kąt widzenia w poziomie, 69-stopniowy w pionie oraz 16-krotny zoom cyfrowy zapewniają szeroki  kadr. Ponadto kamera spełnia standardy interoperacyjności ONVIF.

- Wiele osób poszukuje pomysłów na zabezpieczenie swojego domu, mieszkania lub biura.  Kamera VIO-H30 może być idealną odpowiedzią na te potrzeby. Zaawansowane technologicznie i solidne produkty marki Blaupunkt sprawią, że każdy będzie mógł spać spokojnie nie tylko podczas wakacyjnego wyjazdu, ale także na co dzień. Ponadto kamera świetnie sprawdzi się w komunikacji dzięki możliwości podłączenia do komputera. – powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska. Kamera VIO-H30 to również narzędzie do kontaktu z domownikami. Użytkownik może uruchomić aplikację Cam4Home (dostępna na systemy Android oraz iOS), zyskując tym samym dostęp do rozmów i monitoringu na żywo. Jest to istotna funkcja, jeśli w domu przebywają osoby starsze lub małe dzieci.

Blaupunkt VIO H30 3

VIO-H30 ma funkcję nagrywania do 5 sekund przed aktywacją alarmu, co może dostarczyć użytkownikowi niepodważalnych dowodów zaistniałego zdarzenia. Urządzenie obsługuje karty
Micro SD do 128 GB. Istnieje usługa przechowywania danych w chmurze dzięki protokołom FTP i NAS. Obudowa spełnia założenia normy IP67.

Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT

System S.A. Kamera jest dostępna w sieciach sklepów Media Expert, Yalu, sklepie NTT oraz Technikalia.pl w spodziewanej cenie 559 PLN.

Najważniejsze funkcje i parametry kamery Blaupunkt VIO-H30:

 Rozdzielczość Full HD 1080p w streamingu i nagrywaniu

 Streaming i powiadomienia przez aplikację na całym świecie

 Wykrywacz ruchu z funkcją zapisywania 5 sekund przed zdarzeniem

 Bardzo szeroki kąt widzenia: 120° w poziomie

 Wideo: H.264kodowanie 20 fps@3M (2304×1296) & 25/30fps@2M (1920×1080)

 Zoom cyfrowy: 16x  Wysoka jakość dźwięku podczas mówienia i słuchania

 Łatwa instalacja dzięki magnetycznej nóżce i metalowej podstawce

 Pamięć lokalna: Micro SD Card do 128GB (brak w zestawie)

 Pamięć w chmurze: możliwość połączenia z FTP i NAS

 Inteligentny tryb nocny: dopasowuje intensywność IR LED, by zrekompensować małe naświetlenie i oddalenie obiektu (do 10 m)  Interoperacyjność: ONVIF

 

 

Źródło: Informacja prasowa

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.