Blaupunkt Q3000 – bezprzewodowy system do monitorowania dużych powierzchni

Q3000 – to kolejny bezprzewodowy system alarmowy z wbudowaną kamerą od marki  Blaupunkt. Jest to inteligentny zestaw, który służy do monitorowania stanu wybranej przestrzeni. System Q3000 można rozszerzyć nawet do 40 urządzeń, m. in. o czujki ruchu, czujki ostrzegające przed pożarem, czadem, czy o elementy pozwalające sterować funkcjami domu lub mieszkania. 

System monitorujący Blaupunkt Q3000 to rozwiązanie z dziedziny Security Smart Home.  Zestaw może pomóc w zabezpieczeniu domu, mieszkania, czy biura, dzięki prostemu montażowi i obsłudze. Technologia przystosowana do codziennych potrzeb użytkownika, zapewnia ochronę na przykład przed zalaniem lub pożarem. Zestaw jest zabezpieczony przed nieautoryzowaną próbą usunięcia któregokolwiek z jego elementów lub zaburzenia bezprzewodowego połączenia. W takim wypadku alarm natychmiast zostanie aktywowany. Jednocześnie system wyśle powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu.

Blaupunkt Q3000 3
- W dawnych czasach, podczas nieobecności w domu, wielokrotnie zastanawialiśmy się, czy na pewno nasz dobytek jest bezpieczny. Postęp technologiczny jaki miał i cały czas ma miejsce, umożliwia nam uzyskanie odpowiedzi na te pytania w bardzo prosty sposób. Zaawansowany i niezawodny zestaw monitoringu Blaupunkt Q3000 pomoże nam w kompleksowym zabezpieczeniu naszego mienia. Istotnym argumentem przemawiającym za tym systemem jest także korzystna cena. – powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.  W zestawie Q3000 znajduje się panel kontrolny z wbudowaną syreną, bezprzewodowy  wykrywacz ruchu z kamerą oraz czujnik na drzwi lub okna. Wszystkie elementy wyposażone są w pojemne baterie, które można samodzielnie wymienić. Systemy Blaupunkt są zabezpieczone przed próbami manipulacji z zewnątrz. Bezprzewodowy zasięg do 300 m i możliwość rozbudowania systemu o kolejne komponenty (do 40 łącznie) pozwala ochraniać obiekty złożone z wielu pomieszczeń. Systemem alarmowym Q3000 można zarządzać zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem smartfona, dzięki dostępnej w wersji iOS i Android bezpłatnej aplikacji Secure4Home.

Blaupunkt Q3000 2

Blaupunkt oferuje szeroki wybór dodatkowych komponentów, o które może zostać rozbudowany system, m.in. czujniki dymu, zalania temperatury, inteligentne gniazdka i termostaty. Dzięki temu Q3000 może służyć nie tylko do ochrony przed włamaniem, lecz także do zdalnego zarządzania funkcjami domu czy mieszkania. Pozwala kontrolować temperaturę w pomieszczeniach i sterować urządzeniami elektrycznymi przez aplikację mobilną, obniżając koszty ogrzewania i prądu. Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A. Zestaw jest dostępny w sklepach: Technikalia.pl, Komputronik.pl, Yalu.pl, czy są jeszcze jakieś? Spodziewana cena detaliczna wynosi 1149 PLN.

Najważniejsze funkcje i parametry systemu Blaupunkt Q3200:

• Możliwość rozszerzenia zestawu do 40 czujników

• Protokół: ZigBee Home Automation 1.2

• Zapisywanie nagrań w chmurze

• Aplikacja Secure4Home pozwala zdalnie kontrolować pracę urządzeń elektrycznych

• Ochrona przed manipulacjami z zewnątrz

• Powiadomienia push

• Źródło zasilania: adapter 9V 1A

• Bateria zapasowa: 4.8V 1100mAh Ni-MH

  • Czas pracy bez zasilania (na baterii): do 15 godzin

• Głośność syreny alarmowej: 95 dB / 1 m

• Częstotliwość: 433/868MHz

• Zasięg do 300 m na otwartej przestrzeni

• Wytrzymałość na temperaturę do -10° C i + 45° C

 

 

 

 

 Źródło: Informacja prasowa 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.