Samsung Note 7 bez funkcji ładowania?

Jeżeli myśleliście, że pasmo nieszczęść dla użytkowników Samsunga Note 7 się wyczerpało to jesteście w błędzie. Właśnie pojawiła się nieoficjalna informacja o planowanej aktualizacji Samsunga, która miała całkowicie zablokować możliwość ładowania Note 7 W Stanach Zjednoczonych.

Aktualizacja została zaplanowana na 15 grudnia. Jeżeli jej wprowadzenie się potwierdzi t o flagowy smartfon stanie się już tylko chyba najdroższym na świecie przyciskiem do papieru…

Warto dodać, że Samsung już raz wprowadził aktualizację, która wymusiła ładowanie telefonu maksymalnie do 60%. W Kanadzie np. została wyłączona możliwość korzystania z Bluetooth, WiFi i danych komórkowych. Taki ruch ze strony Samsung ma oczywiście na celu ograniczenie ryzyka dalszych samozapłonów Note 7 oraz skłonić klientów do wymiany smartfona na inny model.

Dane na 4 listopada wskazują, że na wymianę smartfonów zdecydowało się 85% klientów, jednak w dalszym ciągu w Stanach Zjednoczonych pozostaje niespełna 300 tysięcy urządzeń, które stwarzają realne zagrożenie wybuchem. 

Źródłem o planowanej aktualizacji Samsunga jest serwis The Verge.

 

Marcin
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.