Nowy iPad w ofercie Apple

Firma Apple zaprezentowała swój najnowszy model iPada 9,7 cala. Marka postanowiła tym razem zaskoczyć i zrezygnować z oficjalnej konferencji prasowej. Informacja o wprowadzonej nowości pojawiła się na stronie internetowej Apple i w rozesłanych notatkach prasowych. Od razu usłyszeć można było głosy osób, według których urządzenie jest ulepszoną wersją iPada Air 2. Czy oby na pewno? Zapoznajmy się bliżej z tym tematem. 

9,7-calowy sprzęt wyposażono w ekran typu IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli (264 ppi). Wyświetlacz iPada został pokryty specjalną powłoką oleofobową, która ma za zadanie zapobiegać nieestetycznym odciskom palców na ekranie. Na jednym ładowaniu użytkownik swobodnie i nieprzerwanie będzie mógł pracować przez 10 godzin (pojemność akumulatora to 32,4 Wh).

Wewnątrz znajduje się procesor Apple A9 (PowerVR GT7600). Na razie tajemnicą pozostała ilość pamięci operacyjnej RAM, jak widać producent nie lubi odkrywać wszystkich kart jednocześnie, chcąc zaciekawić potencjalnych użytkowników jedną ze swoich najnowszych ofert. Znana jest jednak ilość pamięci na dane, dostępne będą dwie wersje - 32 GB oraz 128 GB. Wielu użytkowników może poczuć się rozczarowanych brakiem opcji 256 GB. Urządzenie funkcjonować będzie w oparciu o system operacyjny iOS 10.

iPad Apple zdj1

iPad posiadać ma główną kamerę o rozdzielczości 8 MPix z funkcją nagrywania FullHD oraz aparat przedni o rozdzielczości 1,2 MPix z opcją nagrywania HD.

Ponadto iPad ma być wyposażony w moduł Bluetooth 4.2, Wi-Fi WiFi 802.11a/b/g/n/ac oraz opcjonalnie LTE. Oczywiście zabraknąć nie mogło również czytnika linii papilarnych, będącego standardem nie tylko w urządzeniach marki Apple.

Wymiary całości to: 240 x 169,5 x 7,5 mm. Model dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, złotej i gwiezdnej szarości.

Cena iPada zależeć będzie przede wszystkim od wyboru ilości pamięci wewnętrznej oraz wybranego modułu Wi-Fi oraz/lub LTE:

32 GB z modułem Wi-Fi - to koszt 1799 złotych,
128 GB z modułem Wi-Fi - to koszt 2299 złotych,
32 GB z modułem Wi-Fi oraz LTE - to koszt 2499 złotych,
128 GB z modułem Wi-Fi oraz LTE - to koszt 2999 złotych.

Czy najnowszy iPad marki Apple faktycznie jest podobny do swojego poprzednika iPada Air 2? Podobieństwa zauważalne są już na pierwszy rzut oka. Niemniej jednak można wymienić kilka znaczących różnic pomiędzy oboma modelami: nowy model jest nieco grubszy od swojego starszego brata, co niewątpliwie przyczyniło się bezpośrednio do możliwości zainstalowania pojemniejszego (a co za tym idzie wytrzymalszego) akumulatora. Oczywiście różnica również widoczna jest we "wnętrznościach" obu modeli.

 

 
   

Emilia
HardLab.pl

 

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.