Nowy smartwatch od TrekStor z systemem Windows 10

Niemiecki producent TrekStor zdecydował się na wypuszczenie na rynek smartwatcha z systemem operacyjnym Windows 10. Z pewnością jest to świetna informacja dla użytkowników wiernych Windowsowi.

Okazało się bowiem niedawno, że Microsoft pomimo wcześniejszych zapewnień, aktualnie nie zamierza wprowadzać do swej oferty smartwatchy. W ostatnim czasie firma porzuca coraz więcej swoich projektów jak np. Band 3. 

Pełna, oficjalna specyfikacja dotycząca urządzenia jest jeszcze niedostępna. Niemniej jednak do sieci co i chwila trafiają nowe przecieki na temat smartwatcha TrekStor. Sprzęt działać będzie w oparciu o wspomniany powyżej system Windows 10 IoT Core. Wyświetlacz telefonu charakteryzować się będzie przekątną 1,54 cala. Dodatkowo ekran ma być chroniony wytrzymałym szkłem Gorilla Glass 3. Oczywiście nie zabraknie modułu Wi-Fi oraz Bluetooth jako standardów współczesnej łączności.

Oficjalna specyfikacja ma być dostępna w najbliższych tygodniach. Zgodnie z zapowiedziami TrekStor urządzenie posiadać będzie pojemną pamięć wewnętrzną, baterię, która ma zagwarantować wiele godzin pracy oraz procesor o odpowiedniej mocy obliczeniowej. Jak można się spodziewać, smartwatch obsługiwać będzie popularne, uniwersalne aplikacje marki Windows oraz połączenie z chmurą. Sprzęt dedykowany ma być przede wszystkim na rynek biznesowy. Zgodnie ze słowami firmy Windows jednym z potencjalnych odbiorców smartwatcha ma być szeroko pojęta służba zdrowia.

Pierwsze prototypowe zdjęcia smart zegarka od TrekStor pokazują, iż prawdopodobnie będzie to sprzęt utrzymany w stylu surowym, prostym i uniwersalnym. Niemniej jednak podyktowane to może być tym, iż firma postawiła na pierwszym miejscu na zawartość i wnętrze smartwatcha, a dopiero później na jego design.

Na chwilę obecną nie dysponujemy informacjami o dacie premiery urządzenia oraz o sugerowanej cenie producenta. Niektóre przecieki donoszą, że dostępne mają być dwie wersje smartwatcha od TrekStore - profesjonalna (opisana powyżej) oraz konsumencka (o nieco niższych parametrach). Zatem pozostało nam czekać na oficjalne dane dotyczące pełnej specyfikacji sprzętu!

Emilia
HardLab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.