Cichy debiut - Samsung Galaxy J3 (2017)

Od ponad pół roku systematycznie, co jakiś czas, pojawiały się nowe informacje dotyczące specyfikacji technicznej nowego projektu firmy Samsung - smartfona Galaxy J3 (2017). Pod koniec zeszłego tygodnia telefon pojawił się w sprzedaży u jednego z amerykańskich operatorów sieci komórkowej - AT&T. Można więc rzec, że urządzenie zaliczyło cichy debiut. 

Samsung Galaxy J3 (2017), podobnie jak jego poprzednik, został wyposażony w wyświetlacz typu Super AMOLED HD o rozdzielczości 5 cali (1280 x 720 pikseli). W oczy rzuca się również prosty design sprzętu, standardowy dla serii Galaxy.

Galaxy J3 zdj1
Urządzenie działa pod kontrolą czterordzeniowego procesora Exynos 7570 (taktowanie na poziomie wspieranej przez 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR3. Ponadto znalazł się tutaj również jeden z nowszych systemów operacyjnych - Android 7.0 Nougat. Pamięć wewnętrzna smartfonu to 16 GB z możliwością rozszerzenia dzięki karcie typu microSD nawet o 256 GB.

Telefon został wyposażony w dwa, pozostawiające wiele do życzenia, aparaty. Pierwszy z nich zlokalizowany na tylnej obudowie charakteryzuje się rozdzielczością 5 MPix, drugi zaś umieszczony z przodu sprzętu, nad wyświetlaczem, ma 2 MPix rozdzielczości. Tylna kamera ma mieć funkcję nagrywania w jakości Full HD oraz czterokrotny zoom optyczny, jak również doświetlającą lampę LED. Przedni aparat dodatkowo można sterować gestami, a zrobione za jego pomocą autoportrety retuszować przy użyciu specjalnego oprogramowania.

Poza tym producent umieśc1,4 GHz) ił w smartfonie wymienny akumulator o pojemności 2600 mAh, który ma wystarczyć nawet na 23 godziny rozmów. Galaxy J3 wyposażono także w standardowe moduły łączności: LTE kat. 4, Bluetooth 4.2, WiFi 802.11 b/g/n oraz GPS. Urządzenie wyposażone będzie również w akcelerometr, żyroskop i sensor zbliżeniowy.

Samsung Galaxy J3 (2017) to niskobudżetowy sprzęt. Jego wartość została oszacowana na 179,99 dolarów amerykańskich. Aktualnie dostępny jest w sprzedaży wyłącznie na terenie USA, jednak należy się spodziewać, że wkrótce trafi również na rynek europejski. Czy również do Polski? Zobaczymy!

 

Emila
HardLab.pl

 

 

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.