Samsung i Microsoft rozwijają partnerstwo strategiczne w celu zapewnienia jednolitego środowiska dla różnych urządzeń mobilnych

 

Liderzy technologii współpracują oferując ciągłą łączność pomiędzy urządzeniami i platformami, wprowadzając nowe urządzenia, usługi i integracje.


Firmy Samsung Electronics oraz Microsoft poinformowały dziś o pogłębieniu strategicznego partnerstwa, skoncentrowanego na zapewnieniu bezproblemowej wydajności przy korzystaniu z różnych urządzeń, aplikacji i usług. Dzięki ekskluzywnej integracji rozwiązań firmy Microsoft w nowym Galaxy Note10, użytkownicy będą mogli łatwo i płynnie przełączać się między smartfonem a komputerem i odwrotnie, korzystając z kluczowych benefitów platform Galaxy i Windows. Spółki zamierzają nadal rozwijać partnerstwo, aby zapewnić pełne, bezproblemowe doświadczenia w erze 5G.

„Jesteśmy przekonani, że branża mobilna stoi u progu transformacji, w której pojedyncze urządzenia ustąpią pola płynnym i nieprzerwanym doświadczeniom połączenia z siecią dostępnym zawsze i wszędzie” ― powiedział DJ Koh, President i CEO, IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics ― „Otwarta współpraca, taka jak nasze partnerstwo z Microsoft, odgrywa zasadniczą rolę w pionierskim tworzeniu nowej generacji rozwiązań mobilnych. W miarę jak nowe technologie, takie jak 5G, będą stawały się rzeczywistością, nasze partnerstwo będzie odgrywało ważną rolę, pomagając ludziom żyć w sposób bardziej płynny i elastyczny.”

„Microsoft i Samsung mają wieloletnie doświadczenie w zakresie innowacji i współpracy, a dzisiejsze ogłoszenie otwiera kolejny etap naszego partnerstwa” ― powiedział Satya Nadella, CEO w firmie Microsoft ― „Naszą ambicją jest zwiększenie produktywności użytkowników niezależnie od tego, na jakim urządzeniu pracują, ani gdzie się znajdują. Połączenie naszego inteligentnego środowiska z dającymi wiele możliwości nowymi urządzeniami firmy Samsung sprawia, że staje się to możliwe.”

Przedstawiamy bezproblemową produktywność na różnych urządzeniach

Konsumenci korzystają z wielu urządzeń, a potrzeba lepszej i ułatwionej łączności jest oczywista. Dzisiejsze możliwości pracy na różnych urządzeniach są niespójne ― użytkownicy wykonujący pracę na PC muszą ją przerwać, by np. wziąć telefon i otworzyć na nim aplikację, przez którą mogą przesłać na komputer zdjęcia, filmy czy pliki. Pragną świata, w którym ich treści będą się automatycznie synchronizowały, tak by mogli rozpocząć dany projekt na jednym urządzeniu i bez zbędnych utrudnień kontynuować go na innym, zlokalizowanym gdzie indziej.

Ponieważ użytkownicy korzystający przede wszystkim z urządzeń mobilnych stanowią większość siły pracowniczej, zapotrzebowanie na płynną łączność bez wątpienia będzie rosło. Według firmy analitycznej CCS Insight[1] 42% zatrudnionych spędza ponad trzy godziny dziennie, pracując na urządzeniach mobilnych ― w przypadku pracowników z pokolenia Millenialsów odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi aż 51%. Współpraca Microsoft i Samsung umożliwia użytkownikom korzystanie z ujednoliconego środowiska na wielu urządzeniach, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Rozwijanie ugruntowanych, udanych relacji

Firmy Samsung i Microsoft łączy wieloletnia współpraca koncentrująca się na zwiększaniu wydajności i mocy obliczeniowej. Począwszy od Galaxy Note10, najpopularniejsze rozwiązania w zakresie produktywności, jakie firma Microsoft opracowała na smartfony, będą bezproblemowo integrowane z urządzeniami i usługami Galaxy:

Ulepszone działanie programu Outlook: Preferowane rozwiązanie mobilnej poczty e-mail i kalendarza na ponad 100 milionach urządzeń ― Outlook pomaga użytkownikom być w kontakcie, prowadzić zorganizowany terminarz i realizować zadania. W jednej aplikacji łączy pocztę elektroniczną, kalendarz[2], kontakty i pliki, pozwalając zaoszczędzić czas i skupić się na tym, co ważne. Galaxy Note10 oferuje zoptymalizowaną i zintegrowaną aplikację Outlook, która usprawnia zarówno komunikację zawodową i osobistą, jak i zarządzanie czasem. A udoskonalony rysik S Pen umożliwia użytkownikom Galaxy Note10 uzyskiwanie podglądu, gdy trzymają rysik kilka centymetrów ponad wiadomością e-mail, wydarzeniem w kalendarzu czy kontaktem.

OneDrive ― pamięć masowa w chmurze: Od jesieni bieżącego roku Samsung Gallery zaoferuje możliwość automatycznej synchronizacji z usługami Microsoft OneDrive. W efekcie użytkownicy uzyskają dostęp do swoich zdjęć i filmów z różnych urządzeń[3] i nie będą musieli martwić się o to, czy ostatnio wykonywali ich kopię zapasową.

Bezproblemowy przepływ między komputerem PC a urządzeniem mobilnym: Rozwiązanie Link to Windows jest wbudowane w Quick Panel Galaxy Note10, dzięki czemu wysyłanie wiadomości, zarządzanie powiadomieniami, synchronizowanie zdjęć i klonowanie ekranu telefonu[4] na komputerach PC[5] użytkowników jest proste i wygodne. Ta ciągłość usług wygeneruje istotne połączenie z dowolnym komputerem z systemem Windows 10, oszczędzając użytkownikom czas i nienarażając ich na kłopoty związane z fizycznym przełączaniem się z Galaxy Note10[6] na PC i odwrotnie.

Najlepsza w branży wydajność dla biznesu

Galaxy Note10 to jednocześnie zobowiązanie Samsung i Microsoft do umożliwienia przedsiębiorstwom dalszego zwiększenia wydajności. Współpraca ta zapewni użytkownikom w korporacji lepszy zdalny dostęp do ich miejsca pracy, w tym do pełnego pakietu aplikacji Office.

Zobowiązanie do stałej współpracy

Firma Samsung wierzy, że otwarte i oparte na współpracy podejście wyznaczy nowy standard dla istotnych innowacji, w których priorytetem będzie jakość, bezpieczeństwo i doświadczenie. Takie podejście ma zasadnicze znaczenie w przełamywaniu barier technologicznych i tworzeniu nowych możliwości dla konsumentów. Firma Samsung niejednokrotnie dowiodła wierności temu przekonaniu poprzez długą historię otwartej współpracy z innymi liderami branży. W nadchodzących latach, gdy przetwarzanie w chmurze, postęp w zakresie zaawansowanej analizy i prędkości sieci będą się gwałtownie rozwijać, partnerstwo Samsung i Microsoft będzie nabierało coraz większego znaczenia. Firmy te będą wspólnie opracowywały nowe technologie i wprowadzały innowacje, które zmienią sposób pracy użytkowników.

 

Źródło: Informacja prasowa 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.