Stadler Form Victor - recenzja domowego oczyszczania powietrza

Słowem wstępu…

Viktor jest profesjonalnym oczyszczaczem powietrza. Odpowiedzialna za produkcję urządzenia jest szwajcarska firma Stadler Form. Jest to produkt, dzięki któremu – jak zapewnia producent – pozbędziemy się z wybranego pomieszczenia wszelkich nieprzyjemnych zapachów.

Ponadto powietrze jest filtrowane również z różnego rodzaju wirusów, spalin, smogu czy dymu tytoniowego. Wychodzi, więc na to, że jest to produkt skierowany do naprawdę dużego grona odbiorców.
stadler victor 1

 

stadler form 2

Budowa…
Odpowiedzialne za wtłaczanie powietrza są cztery wentylatory, których obrotami możemy sterować z poziomu panelu sterowania. W tym miejscu znajduje się również tryb, dzięki któremu jesteśmy w stanie ustawić czas pracy, czyli dwie, cztery lub osiem godzin. Oczyszczacz jest wyposażony w szereg różnego rodzaju filtrów. Zaczynając od samego dołu:
• Pre-filter, odpowiedzialny za filtrację wstępną.
• Filter HPP, nadający się do mycia, gromadzi przede wszystkim różnego rodzaju pyłki.
• Filter węglowy, niweluje nieprzyjemny zapach.
• Filter filcowy, wielokrotnego użytku, który można namoczyć wybranym przez nas zapachem. Po takim zabiegu aromat będzie roznosił się po wybranym pomieszczeniu.

stadler form victor 3
oczyszczacz victor 4

Wykonanie…
Większość urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa syntetycznego. Wyjątkiem jest nóżka, która jest z mocnego i ciężkiego aluminium. Matowa czerń pokrywająca smukły sześcian zdecydowanie wygląda dobrze i z całą pewnością dobrze wkomponuje się w większość pomieszczeń. Producent dodatkowo oferuje jeszcze biały wariant kolorystyczny. Ogólnie rzecz biorąc całokształt wykonania urządzenia stoi na wysokim poziomie.

stadler form victor 5

Praca…
Dokładny test pracy możecie sprawdzić w naszej recenzji wideo. Tutaj krótko wypiszę z jaką głośnością pracują wentylatory na poszczególnych trybach:
• Tryb 1: 28dB, zdecydowanie niesłyszalny z nawet bliskiej odległości.
• Tryb 2: 35dB
• Tryb 3: 42dB
• Tryb 4: 48dB
• Tryb 5: 51dB

Podsumowanie…
Trzeba jeszcze dodać, że Viktor charakteryzuje się wysoką wartością CARD (wskaźnik dostarczania czystego powietrza). Oprócz tego dobrze usuwa zapach, na przykład dymu oraz stosunkowo szybko rozprowadza wybrany aromat. W najcichszym trybie nie przeszkadza on w żaden sposób podczas snu, 28dB zdecydowanie jest niesłyszalne, natomiast delikatne wygaszenie diod sprawi, że w nocy nie zostaniemy oślepieni niebieskim strumieniem światła. Wachlarz wykonywanych czynności jest na tyle szeroki, że jest to produkt nie tylko dla alergików, ale również dla każdego innego człowieka.

Zapraszamy również do obejrzenia recenzji:

Jakub
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco.

Nie wysyłamy spamu!