Mi Air Purifier 2 - niezwykle wydajny oczyszczacz powietrza od Xiaomi

Producent Xiaomi kojarzony jest przez wielu ze smartfonami, smartwatchami czy kijkami do selfie. Niemniej jednak ta chińska marka produkuje również m.in. telewizory, filtry do wody czy sprzęt gospodarstwa domowego.

Urządzenia, którymi są oczyszczacze powietrza są głównie dedykowane dla alergików oraz osób z dolegliwościami układu oddechowego, czyli tych, którym czyste powietrze jest najbardziej potrzebne. Jedna w dzisiejszych czasach, gdy zanieczyszczenia powietrza oraz smog atakują coraz więcej miast warto jest zakupić do domu tego typu sprzęt.

Jednym z ciekawszych produktów Xiaomi jest oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier 2, którego głównym zadaniem jest usunięcie z mieszkania różnorodnych bakterii oraz kurzu. Jest to następca wersji poprzedniej - Mi Air Purifier 1. Nowszy wariant jest mniejszy gabarytowo od "jedynki". Jego wysokość to zaledwie 52 cm (starsza wersja miała 73,5 cm). Wielkość podstawy nie zmieniła się znacząco, urządzenie jest niezbyt duże i spokojnie mieści nawet w mniejszych dostępnych przestrzeniach. Ponadto bardzo łatwo jest go przenieść i zmienić jego lokalizację.

Mi Air Purifier zdj 1

Oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier 2 wyposażony jest w pojedynczy wentylator, którego wydajność w trybie podstawowym kształtuje się na poziomie oczyszczania 330 m³ powietrza na jedną godzinę, zaś trybie aktywnym - 388 m³. Według zapewnień producenta pomieszczenie o powierzchni ok. 25 m² powinno zostać oczyszczone w ciągu ok. 10 minut.

Urządzenie Xiaomi zostało również wzbogacone o funkcję współpracy aplikacyjnej. Aplikacja Mi Home dedykowana jest dla użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android oraz IOS. Umożliwia ona zdalną kontrolę oczyszczania, jest swego rodzaju "pilotem" oczyszczacza. W programie dostępne są dane dotyczące oczyszczania mieszkania - na ich podstawie sugeruje on użytkownikowi, że Mi Air Purifier 2 może zostać wyłączony, gdyż pożądany poziom oczyszczenia powietrza został osiągnięty czy też, że filtry wymagają wymiany. Aplikacja poznaje nawyki ludzi i może rozpoznać, że w pomieszczeniu przebywają osoby np. palące papierosy.

Sprzęt należy do cichszych - zarówno praca silnika, jak i wentylatora nie przeszkadza w jego komfortowym użytkowaniu. W trybie uśpienia dźwięk urządzenia utrzymuje się na poziomie 31 dB. Wykorzystana technologia pozwala na zminimalizowanie zużycia energii o 58%. Wartość użytkowa trybu normalnego kształtuje się na poziomie 4.8 W. Filtr sprzętu marki Xiaomi zbudowany jest z trzech warstw: filtr wstępny, filtr HEPA (High Efficiency Paltirulate Air filter) oraz filtr węglowy.

Xiaomi, jak to już ma w zwyczaju ten producent, pozytywnie zaskoczył ceną sprzętu. Urządzenie Mi Air Purifier 2 kosztuje ok. 109 dolarów, zaś standardowe filtry 23 dolary, a wkłady powiększone 26 dolarów.

Czy sprzęt chińskiej marki można uważać za skuteczny? Oczywiście! Duże aglomeracja zlokalizowane m.in. w Azji od wielu lat narażone są na ogromną ilość zanieczyszczeń środowiska, w tym przede wszystkim powietrza. Wiele z nas kojarzy zdjęcia pokazywane w telewizji czy na stronach internetowych - Azjatów przemieszczających się po ulicach miast w maseczkach. Dokuczliwy smog jest zmorą osób mieszkających na tamtych terenach - dlatego też chińskie sprzęty, takie jak oczyszczacze powietrza, są skuteczne i przystosowane do wszelkiej maści zanieczyszczeń powietrza.

 

   

Emilia
HardLab.pl

 

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.