God of War na PS4 i PS4 Pro - Porównanie grafiki

Na swoim kanale YouTube, DigitalFoundry prezentuje bardzo szczegółową analizę oczka w głowie PlayStation - God of War, możemy zobaczyć porównanie grafiki z PS4 oraz tej z ulepszonej wersji platformy, PS4 Pro.

Opierający się na greckiej mitologi slasher, jest ósmą odsłoną serii, tym razem fabuła skupi się ponownie na Kratosie, który po śmierci żony zostaje sam z młodym synem o imieniu Atreus. Zgodnie z ostatnim życzeniem wybranki, Kratos wyrusza wraz z synem na pewną górę, by tam złożyć jej prochy, podróż to nie tylko zmagania z nordyckimi bóstwami ale trudna relacja z synem, który stopniowo dowiadując się o przeszłości ojca zaczyna powątpiewać w jego autorytet.

2018 04 15 181659

Tegoroczny Bóg Wojny jest o wiele bardziej rozbudowany w stosunku do poprzednich, m.in. o elementy RPG czy bardziej sandbox'owy świat.  God of War jest tytułem oczywiście zarezerwowanym tylko dla SONY więc twórcy z Santa Monica Studio mogli poszaleć, efekty ich pracy w wersji na Ps4 Pro robią fenomenalne wrażenie. Do premiery zostało parę dni bo to już 20 kwietnia.

Z filmu dowiadujemy się, że na podstawowej wersji sprzętu możemy liczyć na prawie stałe 30 FPS z minimalnymi spadkami. W wersji Pro, uruchamiając tryb wydajności konsola oscyluje w przedziale 48-55 FPS.


Na mnie największe wrażenie robią detale postaci i niesiona przez Kratosa kora drzewa, gier mamy teraz pod dostatkiem gorzej z czasem, ale nawet żałuję, że nie można pomachać toporkiem na PC.

 

 

 

 

Piotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.