Fences – z nim zapanujesz nad swoim pulpitem

Z uwagi na ilość codziennych obowiązków i rzeczy do zrobienia od pewnego czasu postanowiłem w pełni optymalizować niektóre procesy, które pozwolą mi na wykonanie zadanie szybciej i przyjemniej. Zapewne większość z Was spotkała się z bałaganem na swoim pulpicie, gdzie nie mogliście znaleźć odpowiedniego pliku lob po prostu skończyło się Wam na nie miejsce. Ponieważ zaczynało mi się to zdarzać coraz częściej sprawdziłem kilka programów, które mogą mi zapanować nad tym bałaganem.

Stardock Fences – zapanuje nad pulpitem
Jednym z programów, które testowałem był Fences z firmy Stardock. Od razu powiem, że nie wyobrażam sobie teraz bez niego pracy!

Jest to stosunkowo prosty program, który pozwala na tworzenie obszarów na pulpicie w którym następnie umieszcza się foldery, pliki itd. Obszary te pozwalają zachować porządek dzięki temu, że po pierwsze macie pogrupowane np. poprzez kategorie strefy pulpitu, a po drugie, że foldery można przewijać wewnątrz stworzonego obszaru, dzięki czemu możecie mieć nielimitowaną ilość folderów na pulpicie! Nieźle…

Fences3 SideBySide 06.09

 

Clean Desktop 06.09

 

Jest jeszcze coś fajnego. Trzymasz na pulpicie rzeczy, które są tylko dla Ciebie i nikt inny nie powinien ich widzieć np. w momencie udostępniania ekranu na skype? Fances ma możliwość uruchomienia funkcji chowania rzeczy z ekranu – wystarczy dwukrotnie kliknąć myszą na ekran i znikają wszystkie elementy pulpitu – zostaje tylko tapeta!

Ile kosztuje porządek?
Możecie przetestować triala za darmo. Jeżeli się Wam spodoba to zapłacicie 9,99 USD. Jednorazowo, bez żadnych abonamentów. Jest jeszcze wersja za 49,99 USD, której nie testowałem bo ta tańsza w zupełności spełnia wszystkie moje oczekiwania.
http://www.stardock.com/products/fences/index.asp 

 

Marcin
HardLab.pl 
marcin(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.