Apple App Store – nowa aplikacja

Na rynku Apple pojawiła się nowa aplikacja dedykowana do urządzeń mobilnych. Jej nazwa to Apple App Store, która pojawiła się w zakładce Narzędzia w App Store. Na razie dostępna jest w języku angielskim tylko w Holandii, zapewne niedługo zagości w sklepie USA.

W czym pomaga nam aplikacja Apple App Store?
To narzędzie pomocnicze, które pełni rolę spersonalizowanego przewodnika po różnorodnych opcjach pojawiających się w Apple. Dzięki niej znajdujemy odpowiedzi na różnorodne pytania dotyczące produktów i ich użytkowania. Poprzez Apple App Store mamy możliwość skontaktowania się telefonicznego, za pomocą czatu i emaila z ekspertami. Ułatwia to dokonywanie napraw w App Store lub pobliskim autoryzowanym serwisie Apple.

Jeśli więc potrzebujesz pomocy związanej z użytkowaniem takich urządzeń, jak Ipadem, Macbookiem i Iphone'ami, to taka aplikacja stanowi dla nas najlepsze rozwiązanie.

Zastosowanie sklepu App Store?
Dzięki aplikacji Apple App Store możemy zajrzeć do dokumentów wsparcia technicznego Apple, które są przydatne dla wszystkich urządzeń marki Apple.

Sklep App Store został przygotowany dla wszystkich użytkowników takich urządzeń, jak Ipad, Iphone, Ipod touch oraz urządzeń 4 generacji (np. Apple TV). Dzięki niemu uzyskujemy dostęp do różnorodnych aplikacji. Mamy możliwość ich przeglądania, zapoznania się z ich wszystkimi funkcjami.

Aby móc przeglądać aplikacje w App Store należy na samym początku wyszukać tą, która interesuje nas najbardziej. Po stuknięciu w wybraną aplikację, mamy możliwość poznać jej parametry i funkcjonalność. Jeśli chcemy pobrać darmową aplikację, wystarczy stuknąć w opcję "Pobierz", która znajduje się w prawej części ekranu, a następnie stuknijmy w "Instaluj". Czasami wymagane jest wprowadzenie hasła. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie czytnika Touch ID.
Jeśli aplikacja jest płatna, to w pierwszej kolejności stuknijmy w "cenę", która znajduje się po prawej części ekranu, a następnie w "Kup Teraz".

apple app store nowe aplikacje na iphonea

App Store na komputerze MAC, PC i TV
Dostęp do aplikacji w sklepie App Store uzyskuje się tylko poprzez program iTunes. Należy go zainstalować, a następnie kliknąć w opcję iTunes Store. W lewym górnym rogu pojawia się opcja "Więcej opcji" - klikamy. A następnie wchodzimy w opcję Programy i klikamy na górze w opcję "App Store". Dopiero przechodzimy do sklepu, gdzie mamy dostęp do aplikacji.

Pamiętajmy, że wszystkie aplikacje pobierane ze sklepu App Store w programie iTunes znajdują się w bibliotece iTunes. Nie mamy możliwości użycia osobno takiej aplikacji, bez iTunes. Możliwe jest jednak zsynchronizowanie iTunes pobranych aplikacji z urządzeniem.

Urządzenia Apple TV są wyposażone w specjalną aplikację App Store, dzięki której jest możliwość wyszukania aplikacji i ich prostej instalacji. Należy jednak zaznaczyć, że sklep App Store nie jest dostępny dla urządzeń Apple TV 3 generacji bądź starszych.

Każda pobrana aplikacja na dowolnym urządzeniu ukazuje się już z ikonką iCloud. Oznacza to, że została ona już raz pobrana bądź kupiona. W przypadku ponownego stuknięcia jest ona ponownie pobierana, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wszystkie aplikacje zakupione na urządzenie są dostępne w aplikacji App Store, w opcji Uaktualnienia - Kupione.

W przypadku problemów z aplikacją, skontaktuj się z jej deweloperem, aby uzyskać pomoc. Aby znaleźć dane kontaktowe dewelopera aplikacji, otwórz jej stronę w sklepie App Store i stuknij opcję Strona internetowa dewelopera.

Dodatkowe informacje o aplikacjach
Parametry naszych aplikacji, jak rozmiar pliku oraz wiele innych są dostępne także w aplikacji App Store. Należy wyszukać aplikację i sprawdzić informacje zamieszczone w pobliżu opcji "Kup Teraz" bądź "Pobierz".

Ważne: Przed pobraniem aplikacji w App Store oceń, czy jest obsługiwana również w Twoim języku. W tym celu aplikację otwieramy w App Store i klikamy w Języki. Kiedy mielibyśmy problemy z działaniem aplikacji, to wystarczy skontaktować się z jej indywidualnym deweloperem, który zapewni nam pomoc. Dane kontaktowe dewelopera są dostępne w sklepie App Store, w opcji "Strona www Dewelopera".

 

Szymon
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.