Google wprowadzi nowy indeks wyszukiwania dla urządzeń mobilnych

Google zapowiedział prace nad całkowicie nowym indeksem wyszukiwania treści na urządzeniach mobilnych. Wszystko ma na celu wskazać użytkownikowi jeszcze bardziej dopasowane wyniki, a co za tym idzie zobaczymy zupełnie inne wyniki w momencie wpisania tej samej frazy np. na PC i smartfonie.

Nad takimi zmianami Google pracuje już od 2015 roku, a obecna informacja na jedynie na celu przypomnieć o tym, że zmiany są coraz bliższe. To co podkreśla Google to, że priorytet w wyszukiwaniach będą miały te strony, które będą odpowiednio przygotowane do wyświetlania na mniejszych ekranach. Dopiero w drugiej kolejności będą brane pod uwagę strony destkopowe.

Impulsem do takich zmian jest rosnąc trend wśród użytkowników mobilnych i tych korzystających z tabletów, co poniekąd wymusza zmiany w wyszukiwarkach, które zaprojektowane zostały kilka lat temu typowo pod komputery stacjonarne.

Wprowadzenie nowego indeksu będzie wielkim wydarzeniem dla całej branży SEO, która będzie odpowiedzialna za poprawę skryptów na obecnych stronach. W dalszym ciągu nie za dużo również wiemy na temat wdrażanej w nowym indeksie technologii AMP (Accekerated Mobile Pages), której zasada działania będzie stanowiła klucz do poprawnego optymalizowania i wyszukiwania stron.

 

Marcin
HardLab.pl
marcin(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.