3 najlepsze programy online do robienia grafik

W czasach, kiedy dużą wagę przywiązujemy do prowadzenia kont w serwisach społecznościowych, a także prowadzenia blogów czy stron internetowych, to normalne, że potrzebujemy sporej ilości grafik. Nie każdy jednak jest zawodowym grafikiem lub ma czas i chęci, by projektować je w profesjonalnych programach. Takie narzędzia mają dodatkowo jeszcze jeden minus – przeważnie są dość drogie. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem są darmowe programy online do tworzenia grafik.

Większość takich programów przeznaczonych jest głównie do tworzenia i edycji grafik głównie do serwisów społecznościowych. Można w nich skorzystać z mnóstwa gotowych szablonów, elementów graficznych czy baz zdjęć, dostosowując ich wygląd do własnych preferencji. To dobre rozwiązanie dla każdego, niezależnie od umiejętności i poziomu zaawansowania. Narzędzia te są bardzo intuicyjnie i bez problemu poradzi sobie z nimi osoba początkująca, ale również profesjonalny grafik znajdzie w nich coś dla siebie.

Canva – darmwy program do tworzenia grafik online

Canva jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych programów tego typu. W ciągu ostatnich lat rozwinęła się tak bardzo, że wiele firm próbuje tworzyć narzędzia na jej podobieństwo. To program łatwy w obsłudze i intuicyjny, dzięki czemu praca nad grafiką przebiega szybko i sprawnie. Posiada bogatą bazę elementów graficznych czy szablonów. Niedawno wzbogacona została także o polskie czcionki oraz o możliwość tworzenia animowanych obrazów, choć to ostatnie tylko w wersji beta oraz przy opcji płatnej. Kolejnym plusem jest również możliwość edycji zdjęć bezpośrednio w programie i dodawanie własnych fontów, kolorów marki czy logo. Dzięki dodatkowym narzędziom, Canva pomaga też w doborze palety kolorystycznej do zdjęć oraz w zestawieniu fontów w pasujące pary.

Easil – program, który nadąża za nowoczesnymi trendami

Easil to narzędzie wychodzące na przeciw oczekiwaniom użytkowników. Bogata biblioteka szablonów cały czas jest aktualizowana i doskonale nadąża za zmieniającymi się trendami w social mediach. Zawiera także sporą bazę szablonów do tworzenia Stories na Instagram. W tym edytorze można sobie pozwolić na nieco bardziej zaawansowaną edycję zdjęć i grafik poprzez stosowanie warstw, efekty tekstowe czy wykorzystywanie elementów z więcej niż jednego projektu. Podobnie jak Canva, Easil jest bardzo intuicyjnym programem, z którym poradzą sobie również całkowicie początkujący użytkownicy. Z pomocą tego narzędzia można tworzyć animowane gify (animacja obrazów, zdjęć, tekstu, elementów) oraz tabele, np. do pdf-ów, organizować projekty w „ulubione” i „foldery”, a nawet korzystać z efektów tekstowych, takich jak: neon, maskowanie, blask czy cień. W wersji płatnej oferuje bibliotekę zdjęć premium.

Fotor – edytor do zdjęć cyfrowych i program do projektowania

Fotor jest darmowym programem do obróbki zdjęć cyfrowych. Podobnie jak Easil czy Canva jest bardzo łatwy w obsłudze i daje szerokie możliwości w edycji fotografii. Oferuje takie funkcje, jak np.: wyostrzanie detali, korekcję barwną, kadrowanie, dostosowywanie balansu bieli, dodawanie ramek, nakładanie filtrów i efektów graficznych oraz tworzenie kolarzy ze zdjęć. Dzięki temu narzędziu możliwe jest także przesuwanie osi optycznej, co pozwala na dokładne zarządzanie perspektywą. Z jego pomocą można znacząco poprawić wygląd i jakość fotografii, zmienić rozdzielczość, dodawać różne ramki czy usuwać efekt czerwonych oczu. Ten program w szybki i prosty sposób pomoże dostosować i upiększyć wszelkie grafiki, umożliwiając również przesłanie gotowej pracy na serwisy społecznościowe.

Duży wybór programów graficznych i dostępność darmowych wersji sprawia, że każdy może zadbać o edycję własnych zdjęć i tworzenie grafik odpowiednich do swoich potrzeb bez wielkiego wysiłku. Dzięki tym prostym narzędziom samodzielnie można zadbać o obrazy na serwisy społecznościowe czy strony internetowe, bez spędzania długich godzin na edycji w profesjonalnych, skomplikowanych programach oraz wydawania dodatkowych pieniędzy. Z pewnością warto więc zwrócić na nie uwagę.

 

 

Źródło: Artykuł Hardlab 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.