MIO MiVue C588T DUAL – twój strażnik przejazdu z rejestracją z przodu i tyłu pojazdu

Nie bez znaczenia w rejestracji trasy przejazdu może się okazać to, co zostanie zarejestrowane nie tylko przed nami, ale także za nami. Zestaw kamer Mio MiVue C588T to unikalne rozwiązanie rejestracji przejazdu w obu kierunkach, wyposażone w wydajny kondensator. Urządzenie posiada również bardzo przydatną funkcję informowania o fotoradarach w czasach potwornie wysokich cen mandatów.

Zapisz cały świat przed sobą

Kamerą główną jest rejestrator Mio MiVue C588T DUAL wyposażony w sensor do rejestracji obrazu w ruchu wyprodukowany przez SONY Starvis. Matryca pozwala na zapis materiału wideo w wysokiej rozdzielczości Full HD 1080p. Wysokiej jakości jasny obiektyw, w połączeniu z tym przetwornikiem CMOS, pozwala na rejestrowanie jasnego, kontrastowego, pełnego szczegółów obrazu w ruchu przy zapisie aż 30 klatek w każdej sekundzie rejestracji materiału.

– Model Mio MiVue C380 został bardzo dobrze przyjęty przez rynek, dlatego postanowiliśmy poszerzyć ofertę o kolejny zestaw kamer samochodowych, monitorujących zarówno przód, jak i tył auta. Jest to propozycja dla kierowców, którym zależy na pełnym obrazie sytuacji na drodze w przystępnej cenie – powiedział Łukasz Tetkowski, CEE & DACH Country Marketing Manager Mitac Europe.

Urządzenie bardzo dobrze poradzi sobie z zapisem nie tylko przy świetnej pogodzie w ciągu dnia, ale również podczas nocnych przejazdów, gdy światła jest niewiele – a wówczas o nieprzewidziane zdarzenie drogowe nietrudno. 140-stopniowy kąt widzenia kamery gwarantuje, że nie umknie jej żadne zdarzenie, nie tylko odbywające się na naszym pasie, ale również na pasach przylegających, a także na tym w przeciwnym kierunku.

2-calowy kolorowy wyświetlacz pozwala wygodnie zarządzać funkcjami rejestratora, a także używać go w roli wizjera do filmowania, fotografowania, jak również przeglądania zebranego materiału z obu kamer.

Nie oglądaj się za siebie, od tego masz kamerę

Druga kamera Mio MiVue T35 służy do zapisu trasy z tyłu pojazdu. Pozwala zapisać obraz ze zdarzenia odbywającego się z tyłu, na przykład zderzenia spowodowanego przez pojazd za nami lub sytuacji, w której my bezpośrednio nie będziemy uczestniczyć, ale której będziemy świadkami, a nasz materiał pozwoli rzucić jednoznaczne światło na winnego kolizji czy wypadku.

MiVue T35 camera angle L45

Kamerę tylną montujemy na dedykowanym aktywnym uchwycie do tylnej szyby, który przyklejamy do statycznej naklejki dbającej o to, aby nie zniszczyć szyby oraz umożliwić ewentualny demontaż kamery czy jej przesuniecie. 8 metrów przewodu zagwarantuję instalację w nawet największych samochodach, nie tylko osobowych. Kamera oferuje 130-stopniowy kąt widzenia, jasne szkło z przesłoną f1.8 i rejestracją tak jak w przypadku przedniej kamery, w rozdzielczości Full HD.

Elementy eksploatacyjne ograniczone do minimum

Atrakcyjna cena, duża funkcjonalność, ale przede wszystkim brak najbardziej zużywającego się elementu w takim urządzeniu (a więc brak baterii) to cecha, która wyróżnia ten zestaw na rynku. Zamiast zużywającego się akumulatora, producent zdecydował o zainstalowaniu w tym rejestratorze super kondensatora, który potrafi podtrzymać działanie urządzenia przez długą chwilę, mimo braku zasilania z instalacji. Brak baterii, to dobra wiadomość, która pokazuje, że producent pozbył się z urządzenia najbardziej zużywającego się elementu – akumulatora. Mamy gwarancję, że zakup urządzenia w atrakcyjnej cenie będzie inwestycją na długie lata, bez zmartwień o to, czy aby bateria nam się zbyt szybko nie zużyje, a sprzęt stanie bezużyteczny.

Zmniejsza ryzyko mandatu

Kamera Mio MiVue 588T DUAL została wyposażona w moduł GPS, który pozwala nie tylko uzupełnić materiał wideo o dokładne koordynaty wystąpienia zdarzenia, ale również wykorzystać go do wykrywania naszej pozycji geograficznej w celu poinformowania nas o zbliżaniu się do fotoradaru oraz odcinkowego pomiaru prędkości. Funkcja Mio Smart Alert działa na terenie całej Europy z pominięciem krajów, w których jej oferowanie jest niezgodne z przepisami. Aktualizacja bazy jest bezpłatna. W przypadku pomiaru prędkości kierowca jest informowany o ograniczeniu prędkości oraz średniej prędkości naszego pojazdu na mierzonym odcinku.

MiVue C588 merge Low Res

Rejestracja na postoju

Obie kamery rejestrują obraz nie tylko w czasie przejazdu, ale również na postoju. Dodatkowo możliwe jest zastosowanie przy tym modelu zestawu zasilacza trybu parkingowego, np. Mio SmartBox, dzięki któremu rejestrator przejazdu zamieni się w również rejestrator parkingowy, pozwalający nagrywać ewentualne zdarzenia podczas pozostawienia samochodu pod pracą, sklepem czy domem.

Zestaw Mio MiVue C588T DUAL jest dostępny w cenie 799 zł.

 


Źródło: Informacja prasowa

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.