Canon Europe rozszerza ofertę produktów do produkcji filmowych, wprowadzając pierwsze pełnoklatkowe obiektywy typu cine-zoom

Canon Europe wprowadza na rynek pierwsze pełnoklatkowe obiektywy zmiennoogniskowe klasy premium przeznaczone do profesjonalnych produkcji kinowych – serię Flex Zoom. CN-E20-50MM T2.4 L F / FP i CN-E45-135MM T2.4 L F / FP oferują wyjątkową wydajność i imponującą jakość w produkcjach HDR, 4K i 8K. Wprowadzając te obiektywy, Canon wzbogaca swoją ofertę, by zaspokoić różne potrzeby filmowców, zapewniając im jeszcze większe bogactwo możliwości oraz ułatwiając tworze¬nie wysokiej jakości treści w różnych kontekstach zdjęciowych. Oba obiektywy zapewniają stałą, szybką transmisję światła T2.4 w całym zakresie ogniskowych, jak również pokrywają ogniskowe najczęściej używane przez filmowców w różnych produkcjach.

cine zoom lenses 01 540x tcm125 2190316
CN-E20-50MM T2.4 L F / FP

cine zoom lenses 02 540x tcm125 2190317
CN-E45-135MM T2.4 L F / FP

Kinowa jakość i szybkość w pełnym zakresie

Seria Flex Zoom, stworzona z myślą o doskonałości optycznej, jest dowodem zaangażowania Canon
w tworzenie filmowych narracji. Obiektywy nadają się do kamer pełnoklatkowych oraz Super 35 mm i oferują niesamowitą jakość rejestracji obrazu w standardach 4K i 8K – od środka po krawędź kadru. Co więcej, przysłony obu obiektywów mają po 11 listków, co pozwala uzyskać naturalną i filmową głębię ostrości oraz piękne refleksy świetlne.

Oba obiektywy są pierwszymi pełnoklatkowymi manualnymi obiektywami typu cine-zoom produkcji Canon – o najwyższym w branży stałym współczynniku T2.4 w pełnym zakresie ogniskowych. Stanowią ideal­ny wybór w przypadku wielu scenariuszy zdjęciowych i oferują szeroki zakres ogniskowych, od szeroko­kątnego CN-E20-50MM T2.4 L F / FP do średnioogniskowego zakresu CN-E45-135MM T2.4 L F / FP, obejmujący ogniskowe najczęściej wykorzystywane w filmach i produkcjach kinowych.

Oba obiektywy typu cine-zoom odziedziczyły tę samą subtelną, ciepłą tonację barwną, tak charak­terystyczną dla pełnej gamy obiektywów Cinema firmy Canon – kompatybilność ułatwia filmowcom korzystanie z różnych obiektywów podczas produkcji, bez wpływu na ogólny balans kolorów. Podczas gorączkowej pracy na planie zmniejsza to potrzebę późniejszej czasochłonnej postprodukcji, zapewniając spójność wszystkich materiałów filmowych.

Efektywny przepływ pracy

Seria Flex Zoom jest zgodna ze standardowymi w branży formatami metadanych dzięki funkcji komunikacji między obiektywem a mocowaniem aparatu, m.in. z technologią Cooke /i Technology™ oraz meta­danymi ZEISS eXtended Data™ (na mocowaniu PL) i metadanymi Canon (na mocowaniu EF). Umożliwia to użytkownikom wyświetlanie lub zapisywanie informacji o obiektywie – w przypadku komunikacji EF poz­wala to na korzystanie z takich funkcji jak korekcja aberracji i korekcja oświetlenia peryferyjnego w zgod­nych kamerach Cinema EOS. Komunikacja z uchwytem umożliwia także korzystanie z funkcji Dual Pixel Focus Guide, która zwiększa wygodę korzystania i precyzję podczas ręcznego ustawiania ostrości. Jest to szczególnie przydatne w przypadku ustawiania ostrości krytycznej podczas kręcenia produkcji 4K kamerą pełnoklatkową.

Wszechstronność i operatywność

Zarówno CN-E20-50MM T2.4 L F / FP, jak i CN-E45-135MM T2.4 L F / FP są dostępne z mocowaniem EF lub PL – mocowanie jest wymienne, za pośrednictwem autoryzowanych firm zewnętrznych oraz centrów serwiso­wych Canoni – oferując szerokie możliwości kompatybilności dla twórców zarówno przy produkcji seriali, jak i filmów pełnometrażowych. Obiektywy Flex Zoom charakteryzują się ujednoliconą konstrukc­ją, stałą średnicą przednią, pozycjami oraz kątami obrotu zębatek, a także oraz dużą wytrzymałością – dzięki temu oba obiektywy doskonale nadają się do profesjonalnego użytku w różnych warunkach zdjęcio­wych. Pierścienie ustawiania ostrości, zoomu i przysłony są wyposażone w standardowe zębatki o skoku 0,8 mm, co umożliwia stosowanie akcesoriów innych producentów, takich jak silniki i systemy follow focus. Na obiek­tywy naniesiono dodatkowo świecące w ciemności oznaczenia metryczne i anglosaskie, co ułatwia pracę w warunkach słabego oświetlenia. Wysokiej klasy konstrukcja oraz znakomite elementy optyczne i komponenty zapewniają szybkie i precyzyjne działanie oraz trwałość we wszystkich przypadkach profesjo­nalnej rejestracji obrazu.

Canon informuje też dziś o premierze najnowszego obiektywu telewizyjnego do transmisji 4K, UHD DIGISUPER 122AF, który charakteryzuje się niewiarygodnym 122-krotnym współczynnikiem zoomu i zaawan­so­waną technologią automatycznego ustawiania ostrości, dzięki czemu obiektyw osiąga niewiarygodny zakres ogniskowych od 8,2 do 1000 mm. Od lipca 2022 roku dostępna jest również najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego dla profesjonalnego monitora referencyjnego DP-V1830 obsługującego jakość 4K HDR w wysokiej klasy produkcjach kinowych i telewizyjnych.

Więcej informacji o modelach CN-E20-50MM T2.4 L F / FP oraz CN-E45-135MM T2.4 L F / FP opublikowano na stronach:
www.canon.pl/lenses/cn-e20-50mm-t2-4-l-f-fp/
www.canon.pl/lenses/cn-e45-135mm-t2-4-l-f-fp

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o urządzeniu UHD DIGISUPER 122AF: https://www.canon.pl/lenses/uhd-digisuper-122-af/

Odwiedź stronę https://www.canon.pl/support/, aby dowiedzieć się więcej o aktualizacji oprogramowania sprzętowego DP-V1830.

Podstawowe cechy obiektywów CN-E20-50MM T2.4 L F / FP i CN-E45-135MM T2.4 L F / FP:

- przeznaczone dla matryc pełnoklatkowych,

- stały współczynnik T2.4 i szeroki zakres ogniskowych,
- zaawansowana obsługa metadanych obiektywu dla technologii Cooke /i TechnologyTM, Zeiss eXtended DataTM i mocowania EF,
- system modułowych mocowań obiektywów (obsługa mocowań EF/PL),
- 11-listkowa przysłona zapewniająca piękny bokeh,
- obsługa produkcji 4K i 8K,
- wytrzymała i kompaktowa konstrukcja (ok. 3,3 kg).

[i] Wymienne pomiędzy EF i PL. Jest to usługa płatna, dostępna wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych podmiotów zewnętrznych i centrów serwisowych Canon.

 

Źródło: Informacja prasowa

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.