Genesis Astat 200 i Astat 700 - ergonomiczne fotele dla graczy

Firma Genesis ma w swojej ofercie nie tylko peryferia i akcesoria dla graczy, ale także fotele gamingowe z serii Trit i Nitro. Mimo bogatego portfolio producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym segmencie i zaprezentował nową linię foteli Astat.

Genesis Astat 200 i Astat 700 to fotele, które każdy użytkownik będzie w stanie dopasować do swoich potrzeb. Wyróżnia je elastyczna konstrukcja oparcia w formie ośmiożebrowego szkieletu z trzema stopniami położenia. Rozwiązanie to ma zapewnić odpowiednie wsparcie odcinka lędźwiowego podczas długich sesji gamingowych.

Na uwagę zasługuje również regulowany zagłówek pokryty tkaniną siatkową, a także szerokie, miękkie podłokietniki nastawne w trzech kierunkach. Wysokość foteli ustalić można za pomocą podnośnika o nośności do 120 kg. Poruszanie się na nich ułatwią duże kółka o średnicy 60 mm.

Genesis Astat 200 to podstawowy model z nowej serii, który ma świetnie sprawdzić się także w przestrzeni biurowej. Wyróżnia się oparciem pokrytym przewiewną tkaniną siatkową oraz piankowym siedziskiem. Fotel wyposażony został w mechanizm, który po odblokowaniu pozwala na swobodne odchylenie do tyłu. Jego stabilność ma gwarantować nylonowa pięcioramienna podstawa.

Cena fotela Genesis Astat 200 została ustalona na 799 zł. Produkt dostępny będzie w czarnej oraz czarno-czerwonej wersji kolorystycznej.

Specyfikacja techniczna fotela Genesis Astat 200:

Podnośnik gazowy: Class-4
Maksymalne obciążenie: 150 kg
Materiał: tkanina siatkowa
Zagłówek: tak
Regulacja zagłówka: tak
Regulacja odcinka lędźwiowego: tak
Podłokietniki: regulowane / 3D
Mechanizm oparcia: odchylenie
Regulacja głębokości siedziska: nie
Wysokość fotela: 120 - 130 cm
Wysokość oparcia (bez zagłówka): 58 cm
Szerokość oparcia: 47,5 cm
Szerokość siedziska: 48 cm
Głębokość siedziska: 49 cm
Wysokość siedziska: 48 – 58 cm
Wysokość podłokietników: 27,5 – 34,5 cm
Wysokość zagłówka: 7,5 – 14,5 cm
Wymiar kółek: 60 mm

Genesis Astat 700 to fotel dla nieco bardziej wymagających graczy. Został on w całości pokryty tkaniną siatkową. Pozwala on na pełną regulację głębokości siedziska, oferując jednocześnie dostosowanie jego długości do wzrostu użytkownika. Co więcej, mechanizm regulacji kąta nachylenia oparcia umożliwia swobodne odchylenie oraz jego blokadę w dowolnej pozycji.

Ostatnią cechą charakterystyczną tego modelu jest aluminiowa, pięcioramienna podstawa w kolorze czarnym, która dodaje fotelowi mocnego, gamingowego charakteru zwłaszcza w czerwonej wersji kolorystycznej.

3

Specyfikacja techniczna fotela Genesis Astat 700:

Podnośnik gazowy: Class-4
Maksymalne obciążenie: 150 kg
Materiał: tkanina siatkowa
Zagłówek: tak
Regulacja zagłówka: tak
Regulacja odcinka lędźwiowego: tak
Podłokietniki: regulowane / 3D
Mechanizm oparcia: odchylenie z blokadą
Regulacja głębokości siedziska: tak
Wysokość fotela: 114 - 127 cm
Wysokość oparcia (bez zagłówka): 58 cm
Szerokość oparcia: 47,5 cm
Szerokość siedziska: 49,5 cm
Głębokość siedziska: 50 – 52 cm
Wysokość siedziska: 44,5 – 51,5 cm
Wysokość podłokietników: 27,5 – 34,5 cm
Wysokość zagłówka: 7,5 – 14,5 cm
Wymiar kółek: 60 mm

Cena fotela gamingowego Genesis Astat 700 została ustalona na 999 zł. Produkt dostępny będzie w czarnej oraz czarno-czerwonej wersji kolorystycznej.

Oficjalna data premiery rynkowej została zaplanowana na 15 lipca b.r. Jednak dla tych bardziej niecierpliwych producent zapowiedział przedsprzedaż, która startuje już od 1 lipca. Wraz z nią można spodziewać się dodatkowego rabatu w wysokości 10% (tak aby klient otrzymał rekompensatę za okres oczekiwania na dostawę).

Lista sklepów oferujących fotele Genesis Astat w przedsprzedaży: EURO, TERG, MEDIA MARKT, KOMPUTRONIK.Źródło: Informacja prasowa

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.