TP-Link RE705X – mocny wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6 z zewnętrznymi antenami

RE705X to najmocniejszy range extender w portfolio firmy. Obsługa Wi-Fi 6 i dwie zewnętrzne anteny zapewniają bezproblemowe korzystanie z sieci nawet w większych mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Urządzenie likwiduje martwe strefy Wi-Fi w domu dzięki czemu wszystkie urządzenia mają płynne połączenie z siecią. Wyższą wydajność i pojemność sieci zapewnia standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Dodatkowo standard ten zwiększa pojemność sieci sprawia, że opóźnienia są niższe – w porównaniu do podobnych urządzeń pracujących w standardach 802.11ac czy 802.11n. Bezproblemową współpracę ze wszystkimi routerami i access pointami dostępnymi na rynku gwarantuje wsteczna kompatybilność RE705X.

Produkt pozwala w jednym czasie bez problemów i lagów grać online, stremować video w rozdzielczości 4K czy pobierać bardzo duże ilości danych. Wszystkie te obciążające sieć operacje możemy wykonywać jednocześnie dzięki przepustowości do 3000 Mb/s w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz). Urządzenie wyposażono również w funkcję TWT (Target Wake Time), która pozwala oszczędzić baterię w podłączonych do sieci urządzeniach mobilnych i smart. Ponadto RE705X oferuje Beamforming, czyli technologię kształtowania wiązki, OFDMA, która umożliwia transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie, a także funkcję HE160 (obsługa kanałów o szerokości 160Mhz).

Tworzenie sieci Mesh w prosty sposób bez konieczności wymiany urządzeń sieciowych zapewnia technologia TP-Link OneMesh™. Wystarczy podłączyć wzmacniacz do routera OneMesh™, by uzyskać jedną nazwę sieci oraz automatyczne przełączanie się pomiędzy urządzeniami dostępowymi w czasie przemieszczania się po domu. Technologia OneMesh™ gwarantuje także stabilną transmisję danych w całym domu bez spadków prędkości. Pełna lista produktów TP-Link ze wsparciem dla OneMesh™ znajduje się tutaj.

Urządzenia niewyposażone w kartę Wi-Fi takie jak np. starsze telewizory smart, konsole czy komputery stacjonarne podłączymy wbudowanym we wzmacniacz gigabitowym portem. RE705X może pracować również jako Access Point Wi-Fi 6.

Bardzo intuicyjnej konfiguracji można dokonać na trzy sposoby: za pomocą WPS, interfejsu przeglądarkowego czy przez aplikację mobilną. Użytkownik może także monitorować stan wzmacniacza, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać jego ustawienia korzystając z aplikacji TP-Link Tether (dostępnej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android).

Więcej informacji na temat RE705X dostępnych jest na stronie internetowej.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w cenie około 400zł. Produkt objęto 36-miesięczną gwarancją. 

 

Źródło: Informacja prasowa

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.