Specjalnie opracowane rozwiązanie pomoże firmom w łatwym dostosowaniu wyposażenia sal konferencyjnych do wymagań pracy hybrydowej

Jabra i Lenovo zacieśniają współpracę, by zaoferować zintegrowany, łatwy w obsłudze system do sal konferencyjnych, zoptymalizowany pod kątem Microsoft Teams Rooms — Jabra PanaCast 50 Room System.

Ten specjalistyczny modułowy zestaw umożliwia firmom modernizację technologii konferencyjnych z myślą o pracy hybrydowej, większej produktywności i efektywniejszej współpracy. Ten konfigurowany w trybie plug-and play, kompletny system do sal konferencyjnych, jest pierwszym takim produktem oferowanym przez Jabra i jest certyfikowany oraz działa z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem Teams Rooms.

System ten składa się z Jabra PanaCast 50 oraz Lenovo ThinkSmart Core Kit. Rozwiązanie wideo PanaCast 50 oferuje innowacyjny, panoramiczny obraz 4K o 180-stopniowym kącie widzenia, który znakomicie współdziała z układem pierwszego rzędu (Front Row) w Microsoft Teams Rooms. Dzięki temu spotkania hybrydowe włączają wszystkich uczestników i sprzyjają ich aktywnemu udziałowi w konferencji wideo. Zestaw Lenovo ThinkSmart Core Kit obejmuje urządzenie ThinkSmart Core oraz ThinkSmart Controller — panel sterowania z wyświetlaczem HD o przekątnej 10,1 cala z 10-punktowym ekranem dotykowym. Umożliwia on inicjowanie spotkań i kontrolowanie ich przebiegu, a także udostępnianie materiałów oraz współpracę z osobami pracującymi zdalnie.

„Typowe spotkania wyglądają teraz inaczej niż wcześniej, dlatego nadszedł czas by technologie do sal konferencyjnych nadążały za nowymi trendami” — powiedział Aurangzeb Khan, SVP Intelligent Vision Systems w Jabra. „Bardzo się cieszymy z połączenia wyjątkowych możliwości PanaCast 50 z innowacyjnymi rozwiązaniami Lenovo, dzięki którym biura zyskają rozwiązanie do prowadzenia dostępnych dla wszystkich, interaktywnych spotkań, niezależnie od miejsca pobytu ich uczestników. System obsługuje się łatwo naciśnięciem jednego przycisku i może on płynnie łączyć pracowników znajdujących się w biurze lub w domu”.

„Przejście na pracę hybrydową zdecydowanie zwiększyło popyt na sale konferencyjne z obsługą wideo. Dlatego współpracujemy z takimi firmami jak Jabra i Lenovo nad opracowywaniem specjalnie do tego przeznaczonych rozwiązań Microsoft Teams Rooms” — powiedział Albert Kooiman, Senior Director, Microsoft Teams Devices Partner Engineering and Certification. „Dzięki połączeniu sprzętu Jabra i Lenovo z oprogramowaniem Microsoft Teams użytkownicy mogą korzystać z najważniejszych funkcji Teams, takich jak pierwszy rząd i inteligentna kamera, zarówno w sali konferencyjnej, jak i zdalnie”.

Ten nowy zestaw produktów zawiera wszystko, co potrzebne do konfiguracji pokoju konferencyjnego Teams Room. Funkcja 180-stopniowego pola widzenia oferowana przez Jabra PanaCast 50 zapewnia widoczność wszystkich uczestników spotkania, niezależnie od miejsca, w którym siedzą. Możliwości rozwiązania zwiększa dodatkowo Dynamic Composition — inteligentna technologia kamery, którą firma Jabra opracowała wspólnie z firmą Microsoft i udostępniła wcześniej w tym roku. Pomaga ona wyeliminować dystans między lokalnymi i zdalnymi uczestnikami spotkań, oferując zbliżenie osób zabierających głos na sali.

Urządzenie Lenovo ThinkSmart Core działa z procesorem Intel® Core™ vPro® 11. generacji i oferuje opcje łączności obsługujące dowolną konfigurację sprzętu w sali konferencyjnej. Minimalistyczne, lecz eleganckie wzornictwo umożliwia jego dyskretną instalację. Porty urządzenia umożliwiają podłączanie różnych akcesoriów audio i wideo, a ponadto zawiera ono rozwiązanie do porządkowania kabli. Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi Teams Rooms panel ThinkSmart Controller doskonale nadaje się do spotkań i współpracy. Ma on wbudowane czujniki na podczerwień, które wykrywają wchodzenie uczestników do pomieszczenia i automatycznie włączają lub wyłączają system.

2

„Cieszymy się ze współpracy z firmą Jabra, dzięki której klienci zyskają sposób na dostosowanie sal konferencyjnych do wymagań epoki pracy hybrydowej” — mówi Shannon MacKay, General Manager, Worldwide Smart Collaboration Business w Lenovo. „Dzięki zaletom naszego rozwiązania ThinkSmart Core, inteligentnemu systemowi wideo Jabra PanaCast 50 i technologii Microsoft Teams Rooms, użytkownicy będą mogli prowadzić bardziej owocne i dostępne dla wszystkich spotkania, niezależnie od lokalizacji ich uczestników”.

To wspólne rozwiązanie, bazujące na poprzednim, udostępnionym w regionie EMEA w zeszłym roku, będzie najnowszym, pełnym systemem Teams Rooms oferowanym przez Jabra. Zamówienia będzie można składać od 15 września 2022 roku.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej systemu Jabra PanaCast 50 Room System.

 

Źródło: Informacja prasowa

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.