Wojna Robotów III – zapowiedź największego porównanie robotów sprzątających w Polsce

Wojna Robotów to nasz coroczny ranking w którym porównujemy najpopularniejsze modele robotów sprzątających. Część druga (https://www.youtube.com/watch?v=6Ud_WYRpzB0&t) w niespełna rok zyskała prawie 1 milion odsłon, co nie tylko plasuje nasz ranking jako najbardziej popularny w Polsce, ale również pokazuje jak popularnym tematem stają się roboty sprzątające.

W tegorocznej edycji ponownie będziecie mieli okazję zobaczyć jak radzą sobie wybrane modele. Test przeprowadzony zostanie na specjalnie przygotowanym torze, który ma odzwierciedlić naturalne warunki domowe czyli: płytki, dywan, wykładzinę, zasłonę oraz przeszkodę w postaci krzesła. Standardowo jako zabrudzenia posłuży nam m.in. rozsypany ryż, soczewica oraz czekoladowe kulki, które bywają prawdziwym utrapieniem na dywanie. Skupimy się również na funkcji mopowania czyli tym jak roboty radzą sobie z myciem podłogi – w tym celu wykorzystamy rozlany sok oraz kawę.
Podczas przeprowadzonego testu zmierzona zostanie również głośność pracy oraz przedstawiony sposób nawigacji i omijania przeszkód.

Poza jakością sprzątania omówione zostaną dodatkowe elementy takie jak:
- wyposażenie standardowe
- bezpieczeństwo
- jakość wykonania
- aplikacja mobilna

W tegorocznym rankingu udział weźmie udział 15 modeli, które oceniać będziemy w różnych kategoriach. Wybór robotów podyktowany był Waszymi komentarzami oraz ogólnym zainteresowaniem (kolejność alfabetyczna):

1. Cobbo Pro

Cobbo Pro
2. Dreame L10 pro

Dreame L10 pro
3. HEXO Pro

HEXO Pro
4. iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7
5. iRobot Roomba j7+

iRobot Roomba j7
6. iRobot Roomba Combo

iRobot Roomba Combo
7. iRobot Roomba i3

iRobot Roomba i3
8. Proscenic M7 PRO

Proscenic M7 PRO
9. RoboJet X-Level

RoboJet X Level
10. Robojet X-One

Robojet X One
11. Roborock S7

Roborock S7
12. Samsung Jet

Samsung Jet
13. Tefal s95

Tefal s95
14. Viomi s9

Viomi s9
15. Xiaomi Mop Pro

Xiaomi Mop Pro

Lista jest jeszcze otwarta. Jeżeli chcielibyście aby w zestawieniu uwzględnić również inne modele to koniecznie dajcie nam znać do 10.03 w komentarzu lub mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Trzecia edycja Wojny Robotów pojawi się na przełomie marca i kwietnia. Jak zwykle zachęcamy Was do zadawania pytań i sugestii, które chcielibyście abyśmy uwzględnili w przygotowaniu tego największego rankingu robotów sprzątających.

 

Źródło: Hardlab

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.