Gothic znów żywy!

Dla wielu osób seria Gothic jest czymś więcej niż tylko nostalgicznym wspomnieniem. Zdecydowana większość fanów przygód Bezimiennego wychodzi z założenia, że cała seria zakończyła się na trzeciej lub nawet drugiej odsłonie (włączając dodatek Noc Kruka).

Natomiast kolejne serwowane „tytuły” były tylko marną próbą podrobienia oryginału. Studio Spellbound, któremu powierzono zadanie stworzenia nowej części przygód od samego początku dawało dziwne przeświadczenie nieudolności wywiązania się z postawionych oczekiwań. Zacząwszy od ciągniętych na siłę i niedopracowanych wątków zakończywszy na śmiesznym jak na gothicowe realia sterowaniu. Cała ta otoczka mogłaby się wydawać tylko czerstwym żartem, niestety był to cios, który dla wielu oddanych fanów pogrzebał całe uniwersum. 

Duża część społeczności już od dość dawna modyfikuje pliki źródłowe gry tworząc nowe i oryginalne wątki, powstaje jednak coś na co w szczególności warto zwrócić uwagę – Dzieje Khorinis. Tak właśnie nazywa się modyfikacja zespołu SoulFire, która została założona w 2005 roku.
Grupa wzięła na woje barki bardzo odpowiedzialne zadanie – stworzenie rozszerzenia, którego czas akcji przypada na rok przed powstaniem magicznej bariery. Dodatkowo rozwinie i rozwiąże on wiele niedokończonych wątków – oczywiście z profesjonalnym polskim dubbingiem. Na oficjalnym kanale możemy obejrzeć materiały wideo, które obrazują pełne zaangażowanie i podejście grupy do tematu gry. Jako fan całej serii muszę przyznać, że wszystko zapowiada się świetnie.

Zapraszamy do zapoznania się z garstką informacji na temat całego wydarzenia:

Jakub
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco.

Nie wysyłamy spamu!