Liderzy technologii współpracują oferując ciągłą łączność pomiędzy urządzeniami i platformami, wprowadzając nowe urządzenia, usługi i integracje.


Firmy Samsung Electronics oraz Microsoft poinformowały dziś o pogłębieniu strategicznego partnerstwa, skoncentrowanego na zapewnieniu bezproblemowej wydajności przy korzystaniu z różnych urządzeń, aplikacji i usług. Dzięki ekskluzywnej integracji rozwiązań firmy Microsoft w nowym Galaxy Note10, użytkownicy będą mogli łatwo i płynnie przełączać się między smartfonem a komputerem i odwrotnie, korzystając z kluczowych benefitów platform Galaxy i Windows. Spółki zamierzają nadal rozwijać partnerstwo, aby zapewnić pełne, bezproblemowe doświadczenia w erze 5G.

„Jesteśmy przekonani, że branża mobilna stoi u progu transformacji, w której pojedyncze urządzenia ustąpią pola płynnym i nieprzerwanym doświadczeniom połączenia z siecią dostępnym zawsze i wszędzie” ― powiedział DJ Koh, President i CEO, IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics ― „Otwarta współpraca, taka jak nasze partnerstwo z Microsoft, odgrywa zasadniczą rolę w pionierskim tworzeniu nowej generacji rozwiązań mobilnych. W miarę jak nowe technologie, takie jak 5G, będą stawały się rzeczywistością, nasze partnerstwo będzie odgrywało ważną rolę, pomagając ludziom żyć w sposób bardziej płynny i elastyczny.”

„Microsoft i Samsung mają wieloletnie doświadczenie w zakresie innowacji i współpracy, a dzisiejsze ogłoszenie otwiera kolejny etap naszego partnerstwa” ― powiedział Satya Nadella, CEO w firmie Microsoft ― „Naszą ambicją jest zwiększenie produktywności użytkowników niezależnie od tego, na jakim urządzeniu pracują, ani gdzie się znajdują. Połączenie naszego inteligentnego środowiska z dającymi wiele możliwości nowymi urządzeniami firmy Samsung sprawia, że staje się to możliwe.”

Przedstawiamy bezproblemową produktywność na różnych urządzeniach

Konsumenci korzystają z wielu urządzeń, a potrzeba lepszej i ułatwionej łączności jest oczywista. Dzisiejsze możliwości pracy na różnych urządzeniach są niespójne ― użytkownicy wykonujący pracę na PC muszą ją przerwać, by np. wziąć telefon i otworzyć na nim aplikację, przez którą mogą przesłać na komputer zdjęcia, filmy czy pliki. Pragną świata, w którym ich treści będą się automatycznie synchronizowały, tak by mogli rozpocząć dany projekt na jednym urządzeniu i bez zbędnych utrudnień kontynuować go na innym, zlokalizowanym gdzie indziej.

Ponieważ użytkownicy korzystający przede wszystkim z urządzeń mobilnych stanowią większość siły pracowniczej, zapotrzebowanie na płynną łączność bez wątpienia będzie rosło. Według firmy analitycznej CCS Insight[1] 42% zatrudnionych spędza ponad trzy godziny dziennie, pracując na urządzeniach mobilnych ― w przypadku pracowników z pokolenia Millenialsów odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi aż 51%. Współpraca Microsoft i Samsung umożliwia użytkownikom korzystanie z ujednoliconego środowiska na wielu urządzeniach, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Rozwijanie ugruntowanych, udanych relacji

Firmy Samsung i Microsoft łączy wieloletnia współpraca koncentrująca się na zwiększaniu wydajności i mocy obliczeniowej. Począwszy od Galaxy Note10, najpopularniejsze rozwiązania w zakresie produktywności, jakie firma Microsoft opracowała na smartfony, będą bezproblemowo integrowane z urządzeniami i usługami Galaxy:

Ulepszone działanie programu Outlook: Preferowane rozwiązanie mobilnej poczty e-mail i kalendarza na ponad 100 milionach urządzeń ― Outlook pomaga użytkownikom być w kontakcie, prowadzić zorganizowany terminarz i realizować zadania. W jednej aplikacji łączy pocztę elektroniczną, kalendarz[2], kontakty i pliki, pozwalając zaoszczędzić czas i skupić się na tym, co ważne. Galaxy Note10 oferuje zoptymalizowaną i zintegrowaną aplikację Outlook, która usprawnia zarówno komunikację zawodową i osobistą, jak i zarządzanie czasem. A udoskonalony rysik S Pen umożliwia użytkownikom Galaxy Note10 uzyskiwanie podglądu, gdy trzymają rysik kilka centymetrów ponad wiadomością e-mail, wydarzeniem w kalendarzu czy kontaktem.

OneDrive ― pamięć masowa w chmurze: Od jesieni bieżącego roku Samsung Gallery zaoferuje możliwość automatycznej synchronizacji z usługami Microsoft OneDrive. W efekcie użytkownicy uzyskają dostęp do swoich zdjęć i filmów z różnych urządzeń[3] i nie będą musieli martwić się o to, czy ostatnio wykonywali ich kopię zapasową.

Bezproblemowy przepływ między komputerem PC a urządzeniem mobilnym: Rozwiązanie Link to Windows jest wbudowane w Quick Panel Galaxy Note10, dzięki czemu wysyłanie wiadomości, zarządzanie powiadomieniami, synchronizowanie zdjęć i klonowanie ekranu telefonu[4] na komputerach PC[5] użytkowników jest proste i wygodne. Ta ciągłość usług wygeneruje istotne połączenie z dowolnym komputerem z systemem Windows 10, oszczędzając użytkownikom czas i nienarażając ich na kłopoty związane z fizycznym przełączaniem się z Galaxy Note10[6] na PC i odwrotnie.

Najlepsza w branży wydajność dla biznesu

Galaxy Note10 to jednocześnie zobowiązanie Samsung i Microsoft do umożliwienia przedsiębiorstwom dalszego zwiększenia wydajności. Współpraca ta zapewni użytkownikom w korporacji lepszy zdalny dostęp do ich miejsca pracy, w tym do pełnego pakietu aplikacji Office.

Zobowiązanie do stałej współpracy

Firma Samsung wierzy, że otwarte i oparte na współpracy podejście wyznaczy nowy standard dla istotnych innowacji, w których priorytetem będzie jakość, bezpieczeństwo i doświadczenie. Takie podejście ma zasadnicze znaczenie w przełamywaniu barier technologicznych i tworzeniu nowych możliwości dla konsumentów. Firma Samsung niejednokrotnie dowiodła wierności temu przekonaniu poprzez długą historię otwartej współpracy z innymi liderami branży. W nadchodzących latach, gdy przetwarzanie w chmurze, postęp w zakresie zaawansowanej analizy i prędkości sieci będą się gwałtownie rozwijać, partnerstwo Samsung i Microsoft będzie nabierało coraz większego znaczenia. Firmy te będą wspólnie opracowywały nowe technologie i wprowadzały innowacje, które zmienią sposób pracy użytkowników.

 

Źródło: Informacja prasowa 

Add a comment

Ceny topowych modeli smartfonów dochodzą prawie do kilku tysięcy złotych. Nie dziwi więc fakt, że każde nowe urządzenie staramy się zabezpieczyć najlepiej jak można, czy to przed zarysowaniem, niefortunnym upadkiem lub zbitym ekranem.


Marka MyScreenPROTECTOR wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza do sprzedaży nowy pokrowiec amortyzujący uderzenia – REVO CASE. 

Pokrowiec REVO chroni tył i boki Twojego urządzenia podczas upadku. Ramka wykonana została z amortyzującego uderzenia TPU, które skutecznie chroni krawędzie i narożniki urządzenia przed zniszczeniem podczas niespodziewanego upadku. Dodatkową ochronę samych krawędzi zapewniają poduszki powietrzne umieszczone w narożnikach pokrowca, które absorbują siłę uderzenia.

Przezroczyste plecki pokrowca zostały wykonane z poliwęglanu. Gwarantują ochronę przed zarysowaniem, ale nadal pozwalają na zaprezentowanie oryginalnego wyglądu smartfona. Dzięki zastosowanym materiałom nie zmieniają koloru z upływającym czasem. Model REVO zapewnia także ochronę tylnym kamerom smartfona. Specjalnie wyprofilowany otwór z podwyższoną krawędzią powoduje, że kamera chowa się w nim i nie styka się bezpośrednio z podłożem podczas odkładania telefonu oraz jest dodatkowo chroniona podczas upadku. Idealnie dopasowany kształt pokrowca nie ogranicza dostępu do portów i przycisków.

Pokrowiec REVO dostępny jest także w produktach z serii BodySHIELD, gdzie w skład zestawu oprócz pokrowca wchodzi odpowiedni wariant ochrony na ekran (szkło hybrydowe lub hartowane). Niezwykle istotne jest, że wszystkie produkty chroniące ekran są kompatybilne z pokrowcem i doskonale do siebie pasują.

Dostępne są następujące rodzaje pełnej ochrony w zależności od zastosowanej ochrony na ekran: 
- IMPACT BodySHIELD, w którym dostajemy pokrowiec Revo oraz nowej generacji szkło hybrydowe ImpactGLASS połączenie szkła i folii anty-uderzeniowej, wzmacniające ekran niemal 5-krotnie.

- DIAMOND BodySHIELD, gdzie oprócz pokrowca Revo otrzymujemy szkło hartowane DiamondGLASS wykonane z japońskiego materiału zabezpieczającego. 
Wszystkie warianty produktów z serii BodySHIELD dostępne są zarówno dla telefonów z płaskim ekranem, jak i z zaokrąglonymi.

 

Źródło: Informacja prasowa 

Add a comment

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.