Darmowe warsztaty dla osób pasjonujących się filmowaniem

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla osób pasjonujących się filmowaniem oraz takich, które kręcą filmy zawodowo i są zainteresowane poznaniem nowych możliwości.

Warsztaty odbędą się 17 kwietnia w Studio Station (Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3, Kraków) w godzinach 10-17. Wstęp darmowy po wcześniejszym zapisie.

Spotkanie poprowadzi Dariusz Kosior - ceniony twórca specjalizujący się w doradztwie technicznym, fotografii i wideofilmowaniu już od przeszło 25 lat.

Oprócz części teoretycznej zaplanowana jest również część praktyczna. Będziecie mogli wypróbować aparaty GH5S i GH5 oraz obiektywy Panasonic podczas sesji z modelką.

Agenda:

Wzajemne porównanie jakości zapisu obu prezentowanych aparatów.

Zalety zapisu 10-bit 4:2:2 w stosunku do 8-bit z próbkowaniem a 4:2:0.

Formaty zapisu, metody kompresji plików video.

Tworzenie i modyfikowanie profili zdjęciowych. Wpływ zmian poszczególnych parametrów na ostateczny wygląd rejestrowane sceny.

Nagrywanie filmów z wykorzystaniem trybów logarytmicznych V-log. Uzyskanie prawidłowej ekspozycji z wykorzystaniem funkcjonalności aparatu waveform i wectorscope.

GH5s i Atomos Inferno czyli Hybrid Log Gamma

Nagrywanie dźwięku w GH5/GH5S przy użyciu mikrofonu specjalnego DMW-MS2, adaptera DMW-XLR1 i zestawów bezprzewodowych firmy Sennhaiser AVX.

Timecode. Synchronizacja kodu czasowego w GH5s z zewnętrznymi urządzeniami.

Więcej informacji - https://gh5-gh5s.evenea.pl/

Źródło: Informacja prasowa

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.