17. edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska. Wystawa i aukcja mistrzów Polskiej fotografii

17. edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska stanie się ponownie świętem polskiej fotografii. Zaprezentowane zostaną unikatowe zdjęcia, różnorodne techniki, style, epoki oraz wielkie nazwiska. Witkacy, Lewczyński, Rydet, Niedenthal, Althamer to tylko kilka z nich. Wystawa rozpocznie się 5 listopada. Na jej zakończenie odbędzie się aukcja wszystkich prac.

Dzieła eksponowane w ramach projektu Fotografia Kolekcjonerska są wybitne zarówno pod względem artystycznym, jak i kolekcjonerskim. Potwierdzają to kolejne aukcje, na których fotografie osiągają rekordowe ceny. Tak wartościowych prac nie zabraknie również podczas tegorocznej, jesiennej edycji.

wilno

BUŁHAK Jan
(1876 - 1950)
Kościół św. Jana, Wilno, I ćw. XX w. / I ćw. XX w. Cena: 1 900 zł

Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy, które powstały w ciągu ostatnich blisko stu czterdziestu lat. Są więc zapisem tego, jak fotografia zmieniała się na przestrzeni dekad. Tym razem najstarszym dziełem będzie portret przedstawiający syna Konrada Brandla wykonany w 1879 roku podczas słynnej sesji nagrodzonej medalem na wystawie Royal Photographic Society w Londynie. Brandel był pierwszym polskim fotografem, który otrzymał to wyróżnienie.

Żródło: fotografiakolekcjonerska.pl

 

Piotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.