Nowy olbrzymi powerbank Xiaomi za około 100 zł...

Firma Xiaomi zapowiedziała premierę nowego powerbanku o nazwie Mi Power Bank 2. Jest to odświeżenie poprzedniej wersji tego urządzenia, która pojawiła się na rynku w listopadzie ubiegłego roku. 

Producent pozostawił pojemność akumulatora na takim samym poziomie jak w wersji niższej - 20000 mAh, a więc użytkownicy nie będą mogli narzekać na niedostateczną ilość energii. Główną zmianą, która została wprowadzona jest wykorzystanie technologii szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. W wersji poprzedniej Mi Power Bank wykorzystywał technologię Quick Charge 2.0. Opcja szybkiego ładowania dotyczy zarówno samego powerbanku, jak i innych ładowanych przy jego użyciu urządzeń. Został tutaj wykorzystany akumulator typu litowo-polimerowego. Według deklaracji producenta czas naładowania baterii o pojemności 4850 mAh przy użyciu Mi Power Bank 2 to zaledwie 2,5 godziny. 

Dodatkowym atutem jest kompaktowa, aluminiowa obudowa Mi Power Bank 2 - producent deklaruje, iż jest ona o 2,1 mm grubsza od wersji poprzedniej powerbanku. Ponadto została ona wzbogacona o fakturę, dzięki czemu użytkownicy uzyskają większy komfort użytkowania i pewność, że urządzenie nie wyślizgnie się łatwo z rąk. Wymiary powerbanku to 135,5 mm x 67,6 mm x 23,9 mm. Przenośna bateria ma być dostępna w dwóch kolorach, oprócz standardowego srebrnego oferta ma być wzbogacona o biały wariant.

Mi Power Bank 2 jest kompatybilny ze wszystkimi telefonami firmy Xiaomi, jak i również modelami innych producentów. Ponadto za jego pomocą można naładować zegarki typu smartwatch oraz inne akcesoria.

Zgodnie z zapowiedziami firmy Xiaomi cena Mi Power Bank 2 ma kształtować się na poziomie 149 juanów chińskich, a więc około 22 dolarów. Należy zauważyć, że jest ona taka sama jak wersji podstawowej, gdy ta wchodziła na rynek. Urządzenie ma trafić do sprzedaży w Chinach 19 grudnia 2016 roku.

Podsumowując - jest to urządzenie o naprawdę dobrych parametrach w niewielkiej cenie. Na pewno o zakup Mi Power Bank 2 pokuszą się nie tylko wielcy fani marki Xiaomi, ale również wielu innych użytkowników, którzy poszukują powerbanku o dużej pojemności i wydajności. W ostatnim czasie można zauważyć dużą popularność urządzeń firmy Xiaomi - prawdopodobnie dlatego, że powerbanki wychodzące spod skrzydeł tego producenta są naprawdę pojemne oraz niedrogie w porównaniu do innych marek.

 

Emilia
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco.

Nie wysyłamy spamu!