Samsung wstrzymuje produkcję Note 7

 

We wrześniu pisaliśmy o problemach Samsunga z flagowym modelem Note 7, który lubił się sam z siebie zapalić. Samsung zaproponował wówczas wymianę wadliwym egzemplarzy na nowe z innymi bateriami. Niestety wszystko wskazuje na to, że problem jest w dalszym ciągu – właśnie docierają informacje od użytkowników wymienionych Note o tym, iż samoczynnie się zapaliły...

Wygląda na to, że Samsung sam nie jest w stanie określić głównej przyczyny płonącego problemu.
W dniu dzisiejszym Reuters poinformował o tym, że Samsung ugiął się pod presją użytkowników i mediów i wstrzymał produkcję Galaxy Note 7.

Jest to chyba największa jak do tej pory wpadka Samsunga oraz w ogóle producenta smartfonów. Czy to oznacza koniec Note 7? Niestety wiele wskazuje na to, że tak. A szkoda, bo jest to jeden z mocniejszych obecnie modeli na rynku, który pokazał również kilka nowych funkcjonalności.

Zastanawia się teraz nad tym, co z klientami, którzy czekają na wymianę Note 7 na nowe – czy otrzymają nowe czy zostanie im zaproponowany inny model np. S6 EDGE?

Niestety pomimo oczekiwanego happy endu chyba go nie będzie. Efekt pośpiechu i chęci wypuszczenia nowych konkurencyjnych modeli bez ich odpowiedniego wcześniejszego przetestowania przynosi swoje żniwo.

 

Marcin
HardLab.pl
marcin(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.