Połączenia alarmowe Apple "SOS"

Firma Apple zdecydowała się na kolejne unowocześnienie dla użytkowników Iphone'a, Ipada, a mianowicie mowa o tak zwanej funkcji "SOS". Dzięki niej wykonywanie awaryjnych połączeń telefonicznych staje się jeszcze prostsze. Taka nowość pojawiła się podczas niedawnej aktualizacji systemu Apple, czyli iOS. Funkcja "SOS" załącza się podczas pięciokrotnego naciśnięcia przycisku zasilania.

Jak to działa?
Po pięciokrotnym naciśnięciu przycisku zasilania automatycznie łączymy się ze służbami ratunkowymi. Na razie funkcja "SOS" będzie działać na terenie USA, Belgii, Australii, Chin, Kanady, Brazylii, Francji, Indii, Hong Kongu, Japonii, Włoch, Hiszpanii, Rosji i Wielkiej Brytanii.

Ta funkcja to pewne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mogą nawiązać połączenia alarmowego normalnie bądź korzystając z funkcji awaryjnego połączenia z ekranu blokady.

Od kiedy?
Nie ma większych doniesień na temat tego, kiedy ta funkcja "SOS" będzie dostępna w większym zakresie. Aktualnie korzystać mogą z niej tylko developerzy urządzeń Apple z zainstalowanym najnowszym systemem iOS 10.2 Beta 2 zmiana. Oczekuje się, że ta funkcja powinna być dostępna dla publicznej wersji beta iOS, więc możliwe, że niedługo skorzystają z niej wszyscy użytkownicy systemu iOS 10.

iphone funkcja sos iOS

Firma Apple coraz częściej inwestuje w nowoczesne aplikacje dla swoich klientów. Mają oni tym więcej podstaw, aby nadal korzystać z technologii Apple, a zarazem z niezawodnego systemu iOS, który jest regularnie aktualizowany. Jeśli więc posiadasz Iphone bądź Ipada to koniecznie musisz wypróbować nowe aplikacje.

 

Szymon
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.