Buty Nike prosto z przyszłości, na razie tylko dla wybranych

21 października 2015 roku minęło dokładnie 30 lat od powstania kultowego filmu "Powrót do przyszłości". Kto z nas, oglądając film chociażby jeszcze 20 lat temu, nie marzył by gadżety wykorzystane w produkcji weszły do prawdziwego życia?

Pierwszy projekt butów ukazał się już w 2011 roku, wtedy nie miały jeszcze, charakterystycznej z filmu opcji samozawiązywania. Natomiast w zeszłym roku Nike'owi udało się stworzyć dokładnie takie buty jak w filmie.

Niestety na tą chwilę kupienie ich graniczy z cudem. Nawet jeżeli dysponujecie dużą gotówką, samo to nie wystarczy. Dotychczas powstało jedynie 89 par "Self-Lacing Mags" i aby zdobyć jedną z nich należało wziąć udział w specjalnej loterii. Los kosztował około 10 dolarów. Cały dochód ze sprzedaży butów otrzyma fundacja Michaela J. Foxa, która wspiera walkę z Parkinsonem.

Technologia samowiążąca to nie tylko ciekawy dodatek, pozwala ona również kontrolować zacisk wiązania uwzględniając ciśnienie krwi i ma to mieć zastosowanie dla sportowców.

 

 

Piotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco.

Nie wysyłamy spamu!