Scrip czyli portfel 2.0

Scrip to efekt pracy studia New Deal Design, ma on przywrócić, fizyczny aspekt płatności w dobie, tak powszechnego wykorzystania bezgotówkowych transakcji.

Zwolennicy gotówki argumentują ten wybór, lepszą kontrolą nad swoimi pieniędzmi i dzięki temu łatwiejszą możliwością oszczędzania. Wiadomo jednak, że płatności bezgotówkowe są dziś po prostu wygodniejsze i szybsze. Scrip miałby łączyć zalety obu form płatności.

scrip217

Jest poręcznym urządzaniem o eleganckim i futurystycznym wyglądzie, mającym zastąpić klasyczny portfel. Scrip działa w oparciu o transmisję danych NFC, używamy go przez zbliżenie do terminala płatniczego. Sumę do zapłaty, zobaczymy na wyświetlaczu urządzenia. Co jednak na prawdę zaskakuje to interaktywna chropowata powierzchnia, na niej z małych rąbków, formują się liczby wymagane do zapłaty. Przesuwając palcem niczym po ekranie dotykowym, akceptujemy wydawane sumy i własnie to, ma nam dawać poczucie, którego brakowało w standardowych transakcjach bezgotówkowych.


Gadżet miałby tez mieć takie funkcje jak wymiana waluty i przesyłanie pieniędzy między użytkownikami. Przyznam, że zapowiada się niesamowicie, połączenie tych technologi fascynuje i inspiruję do wykorzystania w innych dziedzinach, Trzymam kciuki by projekt ujrzał światło dzienne!

 

Piotr
HardLab.pl
piotr(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco.

Nie wysyłamy spamu!